Link
7 + 6 =
02-08-2019

V Nocny Turniej Piłki Nożnej w Świnicach Warckich

W dniu 26 lipca 2019 r. liczne grono pasjonatów piłki nożnej wzięło udział w V Nocnym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się na kompleksie sportowym „Orlik 2012” w Świnicach Warckich. Głównym celem wydarzenia była aktywizacja działalności sportowej, integracja środowisk pasjonatów piłki nożnej oraz promowanie zdrowego stylu życia.
Do Turnieju zgłosiło sześć drużyn piłkarskich: drużyna „Tolmet”, WKS Reszta Świata, LKS Oldboje, WKS Proszenie, „Janusze Futbolu” oraz drużyna „Wataha”.  Po przywitaniu wszystkich zawodników przez Panią Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Świnicach Warckich Monikę Galankiewicz , uroczystego otwarcia Turnieju dokonali: Wójt Gminy Świnice Warckie Pani Sylwia Prażnowska, Przewodnicząca Rady Gminy Świnice Warckie Pani Halina Jeżak oraz pomysłodawca i inicjator Turnieju Pan Tadeusz Bednarek.

Drużyny rywalizowały między sobą systemem „każdy z każdym”. Sędzią głównym Turnieju był Pan Tomasz Garwicki. Podczas turnieju drużyny rozegrały łącznie 15 meczy. Wyniki Turnieju przedstawiają się następująco:
Pierwsze miejsce w Turnieju i Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury zdobyła drużyna WATAHA.
Drugie miejsce w Turnieju oraz Puchar Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świnickiej wywalczyła drużyna WKS RESZTA ŚWIATA.
Trzecie miejsce w Turnieju oraz Puchar Prezesa LKS Świnice Warckie zdobyła drużyna JANUSZE FUTBOLU.
Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny WKS PROSZENIE, LKS OLDBOJE oraz drużyna TOLMET.
Królem Strzelców Turnieju został Marciniak Damian.
Najlepszym bramkarzem został Pawlak Paweł.

Na koniec wszyscy uczestnicy Turnieju zostali udekorowani pamiątkowymi medalami.