Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
16-03-2021 - 15-04-2021

Wystawa fotograficzna on-line Stefana Sztromajera

Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach kontynuuje swoją akcję „Poznajemy nasze okolice wspólnie” i zaprasza na wystawę fotografii Stefana Sztromajera.
Dziś mamy dla Was podróż w czasie, poznając nasze okolice wspólnie, poznajmy razem niedaleko położoną Łódź. Zapraszamy Państwa na spacer po Łodzi, jakiej już nie można zobaczyć. Mamy nadzieję, że spacer dla jednych będzie sentymentalnym powrotem do czasów młodości, a dla młodszych czytelników ciekawą lekcją historii. Oprócz opowieści o ciekawym życiu nie brakuje tu niezwykłych zdjęć pokazujących Łódź, która już odeszła, ale która przetrwała na zawsze.

Stefan Sztromajer, chemik z wykształcenia, wieloletni pracownik akademicki Politechniki Łódzkiej, pasjonat motocykli i aparatów fotograficznych, urodził się w Łodzi w 1931 roku. Przez ponad 75 lat fotografował rodzinne miasto. Urządzenie to w rękach inżyniera stało się realnym śladem zmieniającej się przestrzeni miejskiej i obyczajów ludzi tam mieszkających. Dyskretnie patrzy na to co się dzieje, utrwala zdarzenia historyczne w jakich uczestniczył oraz rejestruje rzeczywistość.

Strona Biblioteki