nowy wpis
WIĘCEJ OPCJI FILTROWANIA

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI”

ul. Getta Żydowskiego 34, 98-220 Zduńska Wola

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

zduńskowolski

Gmina:

Zduńska Wola

Telefon:

43 656 95 05; 504 204 890

Email:

biurofundacjaami@wp.pl

www:

www.ami.org.pl

Godziny pracy:

pn-pt 8:00-16:00

Opis:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „AMI”, jako organizacja pożytku publicznego zajmuje się szeroko pojętą działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

Klub Kosmobiologii

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Godziny pracy:

Spotkania odbywają się w Łódzkim Domu Kultury w wybrane piątki o godz. 17:00

Opis:

Powstał kilka lat temu z inicjatywy ludzi z pasją poznawania tego, co widzialne i niewidzialne. Przyciągając indywidualistów stara się popularyzować wiedzę o człowieku jako części otaczającego nas wszech świata, istocie fizycznej, ale przede wszystkim duchowej. Na spotkania Klubu zapraszani są najznakomitsi prelegenci ze wszystkich dziedzin mających wpływ na kształtowanie ludzkiej osobowości i osiąganie równowagi zdrowotnej: medycyny alternatywnej (akademickiej i niekonwencjonalnej), psychologii, parapsychologii, nauki o Ziemi (teorie powstawania życia), biologii (ziołolecznictwo, homeopatia). Rozwój osobowości można jednak rozumieć szerzej, jako sięgnie do gwiazd przez: astrologię, światowe trendy kultur kosmicznych (UFO, piktogramy) i jeszcze dalej, do świata duchowego, przez: ezoterykę, medytację, muzykę, poezję, sztukę.

Klub Miłośników Gier Bitewnych "Ośmiornica Łódzka"

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

www:

www.osmiornica.info

Godziny pracy:

W Łódzkim Domu Kultury spotkania odbywają się w każdą niedzielę od godz. 9:00

Opis:

Ośmiornica Łódzka to grupa ludzi, którą łączą wspólne pasje jakimi są wszelkiego rodzaju figurowe systemy bitewne, a także modelarstwo. Te dwa zainteresowania są dla członków OŁ nierozerwalnie powiązane, gdyż figurki - by właściwe prezentowały się na stole - muszą być odpowiednio pomalowane i skonwertowane, dla uzyskania jak najlepszego efektu wizualnego, który zadowoli kolekcjonera ale i ucieszy oko potencjalnego krytyka.

"Po raz pierwszy zebraliśmy się w roku 2004. Początkowo nasze spotkania polegały po prostu na grze we wszystkie możliwe systemy bitewne. Później, kiedy coraz więcej osób pojawiało się na naszych zebraniach postanowiliśmy bardziej się zorganizować. w 2004 r. zostało przez nas zorganizowany pierwszy łódzki turniej strategiczny gier figurowych. Jakiś czas później przyjęliśmy nazwę naszej grupy -- Ośmiornica Łódzka i aktywnie zabraliśmy się do propagowania gier bitewnych na terenie Łodzi. Począwszy od grudnia 2007 r., raz do roku organizujemy ogólnopolski turniej gier strategicznych Warhammer o nazwie Macki Wojny, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony polskich graczy i na stałe wszedł do kalendarza miłośników gier bitewnych.

Wyjeżdżamy również na liczne imprezy i konwenty, takie jak chociażby Polcon, PGA, Wojna Światów i wiele, wiele innych. Dodatkowo prowadzimy warsztaty z malowania oraz udoskonalania technik malarskich oraz konwertowania figurek. "

Klub Podróżników

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Telefon:

693 966 060

Godziny pracy:

Spotkania Klubu Podróżników odbywają się w Łódzkim Domu Kultury w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, w godz. 18:00-20:00

Opis:

Klub Podróżników powstał w 2007 roku. Od tego czasu przyciąga na swoje comiesięczne spotkania wielu łodzian w bardzo różnym wieku, zainteresowanych podróżami. Zasadniczym celem Klubu jest przybliżenie krajów całego świat w przystępny sposób, z uwzględnieniem historii, warunków geograficznych i ekonomicznych oraz walorów turystycznych. Wszystkie spotkania prowadzą starannie dobrani, znakomici podróżnicy. Podają nie tylko informacje na temat danego kraju, ale także barwnie opisują swoje podróżnicze przygody i doświadczenia zgromadzone podczas podróży oraz prezentują zdjęcia, filmy czy pamiątki z wypraw. Wiele spotkań uatrakcyjnianych jest przez występy artystyczne i degustacje potraw charakterystycznych dla omawianego kraju.

Udział w spotkaniach pogłębia wiedzę o krajach świata oraz stanowi bogate kompendium informacji turystycznych i kulturalnych.

Klub Seniora

Świetlica Środowiskowa w Bukowcu: filia GOK w Brójcach Bukowiec, ul. Górna 29, Brójce

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

łódzki wschodni

Gmina:

Brójce

Polski Związek Esperantystów Pola Esperanto - Asocio

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Telefon:

601 174 917

Email:

rk-lodzo@wp.pl

www:

www.esperanto.pl

Godziny pracy:

spotkania odbywają się w Łódzkim Domu Kultury w środy, w godz. 10:00-12:00, dyżury w środy w godz. 17:00-19:00 w sali 310

Opis:

Organizacja istniejąca od roku 1946 i kontynuująca tradycję powstałego w 1908 Polskiego Towarzystwa Esperanckiego. Celem PZE jest popularyzacja międzynarodowego, neutralnego języka esperanto oraz nawiązywanie kontaktów między przedstawicielami różnych społeczności. Twórcą esperanta był warszawski lekarz Ludwik Zamenhof.

"Oddział Łódzki PZE organizuje spotkania konwersacyjne, kursy językowe i prelekcje. Podajemy informacje o języku esperanto i ruchu esperanckim w Polsce i na świecie. Pomagamy w znalezieniu korespondentów esperanckich, w wyjazdach na kongresy, zjazdy i imprezy esperanckie, udostępniamy gazety, ulotki, podręczniki i inne materiały do nauki esperanta.
Zapraszamy również do samodzielnej  nauki języka międzynarodowego przez internet."

Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów Oddział w Łodzi

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

www:

www.ptmk.pl

Godziny pracy:

Zebrania członków odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 17:00-19:00 (z wyjątkiem lipca i sierpnia)

Opis:

Istnieje już ponad 30 lat w Łódzkim Domu Kultury. Klub zajmuje się propagowaniem wiedzy o kaktusach i sukulentach poprzez wygłaszanie prelekcji, filmy, a przede wszystkim wymianę doświadczeń między członkami. Raz w roku około połowy października organizowana jest wystawa kaktusów. Członkowie mają ponadto możliwość zaopatrzenia się w nasiona kaktusów i mogą korzystać z biblioteki Klubu.

Facebook: Łódzki Kaktus Klub

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział Łódzki

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Telefon:

501 760 699

www:

www.pttlodz.org

Godziny pracy:

Spotkania odbywają się w ŁDK co tydzień w środy, o godz. 18:00 w sali nr. 313

Opis:

Jest stowarzyszeniem ogólnopolskim posiadającym 27 oddziałów terenowych. Jeden z nich jest Oddział Łódzki. Jak mówi par. 3: zrzesza osoby zainteresowane czynnie kształtowaniem humanistycznym postaw wobec gór, popularyzowaniem ich wartości krajoznawczych, turystycznych, kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych oraz ochroną tych wartości.

Organizowane są wystawy, prelekcje, wyprawy.

Stowarzyszenie Miłośników ERpegów i Fantastyki

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Email:

smf.lodz@gmail.com

www:

www.smerf.fero.pl

Opis:

"Stowarzyszenie Miłośników ERpegów i Fantastyki (znane potocznie SMERF-em), jest najstarszym klubem, który działa aktywnie w łódzkim fandomie. W ramach naszych zainteresowań gramy i tworzymy imprezy powiązane z grami planszowymi, fabularnymi (RPG), karcianymi i ogólnie pojętą fantastyką. Mamy za sobą kilkunastoletnie doświadczenie organizacyjne, bowiem nasze stowarzyszenie powstało 27 października 2001 roku.

Współorganizowaliśmy Łódzką Sobotę z Fantastyką (2003) jak i Kapitularz RE(2004).
Ponadto zajmowaliśmy się realizacją własnych projektów: Dni Fantastyki w XXI LO w Łodzi (2003-2007), Zjazd Miłośników Fantastyki U-BOT(2004-2008), LARP "Fortuna Fabrykanta" (2010). W roku 2009 wielkim zaufaniem obdarzyli nas fani z całej Polski, powierzając zaszczyt organizacji Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon, czyli najważniejszego i w założeniu największego zjazdu fanów.

Aktualnie naszą sztandarową imprezą jest organizowany od 2008 roku Łódzki Port Gier. Wydarzenie to doczekało się już ponad trzydziestu edycji i jest największym konwentem poświęconym grom "bez prądu" w regionie łódzkim i jednym z największych w Polsce. Każdego roku odbywa się kilka edycji ŁPG-a, a każdy z nich przyciąga od kilkuset do ponad tysiąca uczestników.

Staramy się regularnie spotykać - w każdą sobotę w Łódzkim Domu Kultury. Na naszych zebraniach można przede wszystkim pograć w najnowsze tytuły planszowe, a od czasu do czasu także spróbować swoich sił w grach fabularnych.
Prezentujemy własne pomysły, dyskutujemy na temat nowych publikacji i pozycji, jakie pojawiły się na rynku. "

Stowarzyszenie Plastyków Amatorów

ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

www:

www.plastycy-amatorzy.wixsite.com/s-p-a-

Godziny pracy:

Członkowie Stowarzyszenia i Klubu spotykają się w Łódzkim Domu Kultury na konsulltacjach plastycznych aktualnie dwa razy w miesiącu, w czwartki od godz. 17:00

Opis:

SPA skupia plastyków amatorów z terenu Łodzi i województwa łódzkiego. Równocześnie działa Klub Plastyka Amatora przy ŁDK. Stowarzyszenie jest organizacją non-profit działającą w aktualnej formie prawnej od 1979 roku. Sama idea stowarzyszenia się łódzkich plastyków amatorów sięga 1960 roku. Głównym celem SPA jest upowszechnienie w społeczeństwie kultury plastycznej oraz wspieranie artystów nieprofesjonalnych w ich twórczych działaniach. Obecnie grupa zrzesza ponad 180 członków. 

Stowarzyszenie Plastyków Amatorów organizuje wystawy zbiorowe prezentujące dorobek członków, wydaje katalogi powystawowe, organizuje kursy z zakresu rysunku, malarstwa i innych form plastycznych, plenery wyjazdowe, a na terenie Łodzi liczne miniplenery.

Stowarzyszenie Rękodzieła Łaskiego „Szuflandia”

, Łask

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

łaski

Gmina:

Łask

Telefon:

693-29-06-85

Towarzystwo Genealogiczne Centralnej Polski

ul. Piotrkowska 80, 90-102 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Email:

www.tgcp.pl

Godziny pracy:

Spotkania odbywają się w Łódzkim Domu Kultury w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 18:00 w sali 308

Opis:

Towarzystwo skupia miłośników genealogii z rejonu centralnej Polski i ma na celu:
  • integrowanie środowiska osób zajmujących się poszukiwaniem przodków
  • rozwijanie, pogłębienie i upowszechnianie genealogii jako nauki pomocniczej historii oraz jej popularyzowanie wśród społeczeństwa
  • współpraca w zakresie badań genealogicznych z instytucjami naukowymi, bibliotekami i archiwami
  • współpraca w zakresie genealogii z kościołami i związkami wyznaniowymi
  • współpraca z polskimi i zagranicznymi organizacjami prowadzącymi podobną działalność poprzez rozwijanie kontaktów i wymianę doświadczeń
  • utrwalenie i pogłębienie postaw tolerancji światopoglądowej, rasowej, religijnej i narodowościowej
  • wzajemna pomoc członków Towarzystwa w prowadzeniu poszukiwań
  • organizowanie imprez integracyjnych, kulturalnych, rozrywkowych i rekreacyjnych dla członków i sympatyków Towarzystwa
Są wśród członków Towarzystwa zarówno zaawansowani poszukiwacze, jak i tacy, którzy niedawno zaczęli przygodę z poszukiwaniami własnych korzeni. Cenny jest każdy, kto może wnieść coś nowego i interesującego, bo siłą rzeczy szuka swych korzeni w nieco innym obszarze historycznym.

Uniwersytet III Wieku im. Heleny Kretz

UL. TRAUGUTTA 18, pok.412, 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

nip:

KRS 0000187020

Telefon:

42 632 11 93

www:

www.3wiek.uni.lodz.pl

Godziny pracy:

pn-śr 10:00-14:00

Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Łódzki

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

www:

https://www.facebook.com/zpfp.lodz/

Godziny pracy:

Spotkania odbywają się w Łódzkim Domu Kultury w każdą trzecią środę miesiąca

Opis:

Związek Polskich Fotografów Przyrody powstał 25 IV 1995 r. w Warszawie.  Obecnie Związek zrzesza ok. 500 osób, fotografów zawodowych i amatorów działających w 11 okręgach.

"Jesteśmy członkiem Międzynarodowej Federacji Fotografii Przyrodniczej IFWP. Głównym celem działalności ZPFP jest upowszechnienie dorobku rodzimej fotografii przyrodniczej, ukazywać piękno polskiej przyrody oraz uczestniczyć w jej ochronie. Cele te realizujemy poprzez organizowanie spotkań, wykładów, plenerów i wystaw fotograficznych. Na podstawie wieloletnich doświadczeń Związek opracował kodeks etyczny, do przestrzegania którego zobowiązują się wszyscy członkowie. Fotografując dziką przyrodę powinniśmy pamiętać, że życie, rozwój i funkcjonowanie, czyli najszerzej pojęte dobro uwiecznianego obiektu i jego środowiska, są znacznie ważniejsze od wykonania zdjęcia. Stosowanie tej podstawowej zasady obliguje fotografów przyrody, w tym każdego członka ZPFP, do zdobywania i ciągłego poszerzania wiedzy przyrodniczej  i ekologicznej. Dobra znajomość gatunków, a także ich zachowań i ekologii, ułatwia właściwe stosowanie podstawowych zasad fotografii przyrodniczej."

Okręg Łódzki liczy obecnie 50 członków.

Łódzki Faklub Star Wars

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Godziny pracy:

Spotkania odbywają się w łódzkim Domu Kultury dwa razy w miesiącu w soboty o godz. 15:00

Opis:

Łódzki Fanklub  Stars Wars, to organizacja stworzona przez fanów dla fanów.

"Za nami już 9 lat spotkań pełnych gier towarzyskich, kalamburów, quizów, zabaw grupowych, bogatych w ilustracje prelekcje i ciekawych dyskusji. Organizujemy szkółkę walki na miecze świetlne, a naszych rycerzy Jedi możecie zobaczyć na wielu konwentach, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi.

Organizujemy wspólne wyjazdy na spotkania nich regionalnych fanklubów oraz wspólne wypady do kina na filmy z serii Star Wars. jesteśmy otwarci na fanów w każdym wieku i stopniu zaangażowania w sagę."

Łódzkie Towarzystwo Przyjaciół Książki

ul. Traugutta 18 (Łódzki Dom Kultury), 90-113 Łódź

Województwo:

ŁÓDZKIE

Powiat:

Łódź

Email:

zaklapcinski@gmail.com

www:

www.bibliofile.lodz.pl

Godziny pracy:

Spotkania odbywają się w Łódzkim Domu Kultury raz w miesiącu, w środy o godz. 17:00

Opis:

Towarzystwo jako organizacja społeczna ma na celu:
- W sposób zorganizowany skupianie przyjaciół książki, bibliofilów oraz kolekcjonerów druków, ekslibrisów, grafiki itp., rozbudzenie w społeczeństwie zamiłowania do książki, szczególnie dobrej i pięknie wydanej oraz umiejętnego i możliwie twórczego zbierania książek, mających wartość zabytkową, artystyczną i unikatową.
- Pobieranie i ułatwienie kolekcjonerstwa,
- Rozpowszechnianie kultury słowa drukowanego, ochrony dóbr kultury i tradycji w tej dziedzinie,
- Inicjowanie badań tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej,
- Wspieranie integracji europejskiej poprzez rozwijanie kontaktów i współpracy między społecznościami.