Kalendarium

3 LUTEGO 2020 - 31 GRUDNIA 2020

Karol Wojtyła. Narodziny

Z okazji przypadającej 18 maja br. 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało wystawę biograficzną „Karol Wojtyła. Narodziny”. Zaprojektowana zgodnie z nowatorską ideą „gotowa do druku” ekspozycja może być pozyskiwana nieodpłatnie w formie cyfrowej przez instytucje, szkoły, parafie, organizacje pozarządowe i samorządy do dalszego upowszechniania.
więcej
12 CZERWCA 2020 - 16 SIERPNIA 2020 / 10 LIPCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi zaprasza na wystawy w swoich galeriach. Poniżej harmonogram i krótkie opisy.
więcej
20 CZERWCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

„Kamienie mówią. Skamieniałości z kolekcji Edwarda Noniewicza” – wystawa

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę „Kamienie mówią. Skamieniałości z kolekcji Edwarda Noniewicza”. Eksponaty oglądać można od 20 czerwca do końca sierpnia.
więcej
29 CZERWCA 2020 - 14 SIERPNIA 2020

Letnie warsztaty w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach

Przedstawiamy wakacyjną ofertę warsztatów dla dzieci przygotowaną przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.
więcej
3 LIPCA 2020 - 30 WRZEŚNIA 2020

To się nie mieści w głowie - wystawa

Muzeum Regionalne w Brzezinach zaprasza na wystawę pt. „To nie mieści się w głowie”, na której zaprezentowane zostaną prace Pawła Łyjaka, Marii Piątek, Marty Pabian i Bartka Jarmolińskiego. 
więcej
5 LIPCA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

Muzyczne Lato w Ogrodzie

Jak co roku proponujemy mieszkańcom gminy atrakcyjną wakacyjną rozrywkę i zapraszamy wszystkich chętnych na ósmy sezon letnich koncertów, które organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa przy wsparciu finansowym Gminy Aleksandrów Łódzki oraz Banku Spółdzielczego w Aleksandrowie Łódzkim.
więcej
do 18 WRZEŚNIA 2020

XXVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina

Wszystkich debiutujących pisarzy-poetów zapraszamy do wzięcia udziału w XVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina. Organizatorami są Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi. Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Łodzi.
więcej
do 16 SIERPNIA 2020

„Rockowanie. Gramy Maanam” – BEZPŁATNE warsztaty w 4 miejscowościach

Rusza kolejna edycja projektu „Rockowanie. Gramy Maanam”. Warsztaty lokalne – dwudniowe – odbędą się w 4 miejscowościach w woj. łódzkim (Radomsko, Wieluń, Rawa Mazowiecka, Piotrków Trybunalski).
więcej
15 LIPCA 2020 - 21 SIERPNIA 2020

Konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi

Zarząd Województwa Łódzkiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi.
więcej
24 LIPCA 2020 - 21 SIERPNIA 2020

Muzyka w naszym ogrodzie: cykl koncertów-spotkań z artystami

„Tak jak w ogrodzie panuje różnorodność, tak my w projekcie postaraliśmy się, aby pokazać, że muzyka klasyczna też ma różne oblicza. Zapraszając artystów do tego projektu chcieliśmy wykorzystać jak największą ilość barw instrumentów. Będzie kwintet dęty, kwartet smyczkowy, soliści, śpiewacy oraz orkiestra kameralna” – pisze Fundacja Forum Artis im. Marka Tracza, która realizuje ten projekt.
więcej
26 LIPCA 2020 - 23 SIERPNIA 2020

Kolory Polski – 21. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej

Po długich miesiącach przymusowego odosobnienia i tęsknoty za muzyką wykonywaną na żywo powraca Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej – „Kolory Polski. Znowu gramy!”. Miejscowości w których odbędą się koncerty: Tum, Wielka Wola – Paradyż, Piotrków Trybunalski, Łowicz, Zduńska Wola, Pajęczno, Rawa Mazowiecka.
więcej
od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
1 SIERPNIA 2020 - 30 SIERPNIA 2020

Kulturalno-sportowy sierpień w Opocznie!

Opoczno przygotowało dla swoich mieszkańców moc wakacyjnych atrakcji! Sierpniowe wydarzenia to między innymi otwarcie kąpieliska miejskiego, uczczenie rocznicy Powstania Warszawskiego, spacery historyczne nawiązujące do wojny polsko-bolszewickiej 1920, turnieje sportowe, nocne zwiedzanie Opoczna, czy koncerty Lovers Gypsy Jazz i New Bone na tarasie MDK i koncert akordeonowy Marcina Snokowskiego na Placu Kościuszki.
więcej
do 17 SIERPNIA 2020

Badanie - edukacja kulturowa w przestrzeni mediów wirtualnych

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej działalności EDUKATORÓW I ANIMATORÓW kultury w województwie łódzkim w czasach epidemii.
Badanie jest realizowane w ramach Analizy SWOT Edukacja kulturowa w przestrzeni mediów wirtualnych – perspektywa wojewódzka, na potrzeby programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.
więcej
do 27 WRZEŚNIA 2020

Warsztaty Ludowe w Łowiczu

Od lipca do września w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 16.00 w skansenie przy Muzeum w Łowiczu odbywają się warsztaty sztuki i rękodzieła ludowego, podczas których można nauczyć się m.in. wycinankarstwa, garncarstwa, hafciarstwa, rzeźbiarstwa, plastyki obrzędowej i bibułkarstwa. Natomiast w każdą niedzielę organizowane są bezpłatne spacery z przewodnikiem (zbiórka na Starym Rynku o godz. 13).
więcej