Kalendarium

28 CZERWCA 2019 - 30 CZERWCA 2020

„REFLEKSJA” – RZEŹBA TOMASZA KOCLĘGI W PABIANICACH

Od połowy czerwca w Europejskim Parki Rzeźby A&A w Pabianicach można obejrzeć wystawę rzeźby plenerowej Tomasza Koclęgi. Kompozycja nietypowa, bo umieszczona w wodzie, została zaprezentowana podczas XVI Turnieju o brylant A&A. Dzieła artysty można podziwiać na całym świecie. Rzeźba powstała w 2018 roku i eksponowana była wcześniej w Parku na Zamku w Mosznie. W Europejskim Parku Rzeźby można podziwiać ją przez rok w ramach wystawy czasowej.
więcej
4 PAŹDZIERNIKA 2019 - 15 GRUDNIA 2019

Warsztaty filmowe "Historie Przyszłości"

4 października w Narodowym Centrum Kultury Filmowej w Łodzi rusza 3. edycja popularnych warsztatów filmowych „Historie Przyszłości”. Podczas weekendowych spotkań uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i liceów, studenci i – to nowość! – grupa „open”, pod okiem profesjonalnych edukatorów i filmowców będą oglądać, rozkładać i składać na nowo popularne polskie filmy.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2019 - 22 LISTOPADA 2019

Grafikalia 2019

7 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie ruszył festiwal grafiki artystycznej – Grafikalia 2019. W programie wydarzenia m.in.: wystawy grafik, konkursy plastyczne oraz warsztaty artystyczne.
więcej
9 LISTOPADA 2019

Wojewódzkie Warsztaty Ludowej Plastyki Papierowej

Nieprzerwanie od 1983 roku, corocznie, w Łódzkim Domu Kultury odbywa się spotkanie twórczyń plastyki papierowej z wszystkimi zainteresowanymi tą zanikającą, ale jakże barwną dziedziną sztuki ludowej. Pod ich opieką 9 listopada będzie można wykonać kwiaty z bibuły, pająki i wycinanki. Artyści ludowi reprezentują najważniejsze regiony etnograficzne Polski środkowej: opoczyński, łowicki i sieradzki.
więcej