Kalendarium

1 MARCA 2018 - 31 GRUDNIA 2018

Meandry historii – z prądem czy pod prąd?

Od 1 marca miłośnicy historii będą mogli przenieść się w realia II wojny światowej i zapoznać się się z wybraną gamą moralnych i etycznych wyborów towarzyszących okresowi okupacji niemieckiej na ziemiach polskich. Każdy uczestnik wystawy pn.: „Meandry historii – z prądem czy pod prąd? Historia wskaże Ci drogę” ma szansę wybrać jedną z przedstawionych ścieżek i doświadczyć jej moralnego ciężaru.
więcej
do 28 LISTOPADA 2018

Bibliotekarz na miarę

Cykl szkoleń "Bibliotekarz na miarę" to projekt doskonalenia dla bibliotekarzy bibliotek publicznych. Obejmuje on 9 zajęć, które zostaną przeprowadzone w Piotrkowie Trybunalskim i w Aleksandrowie w terminie od czerwca do listopada br. Szkolenia skierowane są do pracowników MBP w Piotrkowie oraz bibliotek powiatu piotrkowskiego.
więcej
do 21 LISTOPADA 2018

Muzyczna podróż do XX wieku

Po płytach winylowych nadeszła epoka kaset magnetofonowych, które największą popularnością w Polsce cieszyły się w latach 80. i na początku lat 90. Mniejsze i umożliwiające słuchanie muzyki na przenośnych urządzeniach typu walkman - podbiły serca audiofilów. W Porcie Łódź ruszyła właśnie bezpłatna wystawa poświęcona tym nośnikom analogowego brzmienia.
więcej
do 28 LISTOPADA 2018

Stroje kobiece na przestrzeni wieków

„Kobieta przez wieki” – to tytuł nowej wystawy zorganizowanej w Porcie Łódź przy współpracy z Łódzkim Centrum Filmowym. Wystawę oglądać można bezpłatnie przez najbliższe trzy miesiące.
więcej
21 PAŹDZIERNIKA 2018 - 25 LISTOPADA 2018

Łódzkie Spotkania Teatralne 2018

Podczas tegorocznej edycji Łódzkich Spotkań Teatralnych zobaczymy produkcję „Złe miasto” Teatru Biuro Podróży z Poznania, która powstała specjalnie na zamówienie ŁST w 2016 roku. Inspiracją dla twórców przedstawienia były łódzkie wydarzenia i niepokoje społeczne z początku XX wieku. W sekwencji biało-czarnych, dynamicznych obrazów ukazane zostało miasto w trakcie rewolucji przemysłowej.
więcej
4 LISTOPADA 2018 - 2 GRUDNIA 2018

Wystawa Drogi do Niepodległej

W ramach obchodów zbliżającego się Święta Niepodległości w łowickim Muzeum będzie można już niedługo obejrzeć wystawę" Drogi do Niepodległej". Jej wernisaż odbędzie się 4 listopada o godz. 16.00. Wystawa pokazuje skomplikowany i trudny proces odrodzenia wolnej i niepodległej Polski. Wartością dodatkową ekspozycji są unikalne zdjęcia i dokumenty.
więcej