Kalendarium

1 MARCA 2018 - 31 GRUDNIA 2018

Meandry historii – z prądem czy pod prąd?

Od 1 marca miłośnicy historii będą mogli przenieść się w realia II wojny światowej i zapoznać się się z wybraną gamą moralnych i etycznych wyborów towarzyszących okresowi okupacji niemieckiej na ziemiach polskich. Każdy uczestnik wystawy pn.: „Meandry historii – z prądem czy pod prąd? Historia wskaże Ci drogę” ma szansę wybrać jedną z przedstawionych ścieżek i doświadczyć jej moralnego ciężaru.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2018

Konkurs - Różne oblicza niepodległości

2018 to wyjątkowy rok dla Polski ze względu na setną rocznicę odzyskania przez kraj niepodległości. Wiele z organizowanych w tym roku wydarzeń wpisuje się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Jedną z takich propozycji jest łaski konkurs historyczno-literacki pn. "Różne oblicza niepodległości" skierowany do młodzieży w wieku 15-19 lat.
więcej
do 11 LISTOPADA 2018

Wyśniona, Wywalczona - Wreszcie Niepodległa

MDK w Radomsku przystępuje do realizacji projektu "Wyśniona, wywalczona - wreszcie Niepodległa". W jego ramach znajdzie się mnóstwo ciekawych wydarzeń - koncerty, wystawy, spektakle, seanse filmowe i wiele innych - które będą odbywać się przez kolejne tygodnie, aż do 11 listopada 2018 roku. Szczegółowe informacje nt. terminów i miejsc wydarzeń zostaną podane wkrótce.
więcej
do 28 LISTOPADA 2018

Bibliotekarz na miarę

Cykl szkoleń "Bibliotekarz na miarę" to projekt doskonalenia dla bibliotekarzy bibliotek publicznych. Obejmuje on 9 zajęć, które zostaną przeprowadzone w Piotrkowie Trybunalskim i w Aleksandrowie w terminie od czerwca do listopada br. Szkolenia skierowane są do pracowników MBP w Piotrkowie oraz bibliotek powiatu piotrkowskiego.
więcej
do 23 WRZEŚNIA 2018

„Na dobry początek!”

Fundacja BGK ogłosiła konkurs "Na dobry początek!". O dotację mogą ubiegać się m.in. domy kultury i biblioteki publiczne. Nagrodzonych zostanie 50 projektów po 10 000 zł dotacji. Termin naboru upływa z dniem 23 września br.
więcej
do 21 LISTOPADA 2018

Muzyczna podróż do XX wieku

Po płytach winylowych nadeszła epoka kaset magnetofonowych, które największą popularnością w Polsce cieszyły się w latach 80. i na początku lat 90. Mniejsze i umożliwiające słuchanie muzyki na przenośnych urządzeniach typu walkman - podbiły serca audiofilów. W Porcie Łódź ruszyła właśnie bezpłatna wystawa poświęcona tym nośnikom analogowego brzmienia.
więcej
do 28 LISTOPADA 2018

Stroje kobiece na przestrzeni wieków

„Kobieta przez wieki” – to tytuł nowej wystawy zorganizowanej w Porcie Łódź przy współpracy z Łódzkim Centrum Filmowym. Wystawę oglądać można bezpłatnie przez najbliższe trzy miesiące.
więcej