Kalendarium

1 MARCA 2018 - 31 GRUDNIA 2018

Meandry historii – z prądem czy pod prąd?

Od 1 marca miłośnicy historii będą mogli przenieść się w realia II wojny światowej i zapoznać się się z wybraną gamą moralnych i etycznych wyborów towarzyszących okresowi okupacji niemieckiej na ziemiach polskich. Każdy uczestnik wystawy pn.: „Meandry historii – z prądem czy pod prąd? Historia wskaże Ci drogę” ma szansę wybrać jedną z przedstawionych ścieżek i doświadczyć jej moralnego ciężaru.
więcej
do 11 LISTOPADA 2018

Wyśniona, Wywalczona - Wreszcie Niepodległa

MDK w Radomsku przystępuje do realizacji projektu "Wyśniona, wywalczona - wreszcie Niepodległa". W jego ramach znajdzie się mnóstwo ciekawych wydarzeń - koncerty, wystawy, spektakle, seanse filmowe i wiele innych - które będą odbywać się przez kolejne tygodnie, aż do 11 listopada 2018 roku. Szczegółowe informacje nt. terminów i miejsc wydarzeń zostaną podane wkrótce.
więcej
do 28 LISTOPADA 2018

Bibliotekarz na miarę

Cykl szkoleń "Bibliotekarz na miarę" to projekt doskonalenia dla bibliotekarzy bibliotek publicznych. Obejmuje on 9 zajęć, które zostaną przeprowadzone w Piotrkowie Trybunalskim i w Aleksandrowie w terminie od czerwca do listopada br. Szkolenia skierowane są do pracowników MBP w Piotrkowie oraz bibliotek powiatu piotrkowskiego.
więcej
do 21 LISTOPADA 2018

Muzyczna podróż do XX wieku

Po płytach winylowych nadeszła epoka kaset magnetofonowych, które największą popularnością w Polsce cieszyły się w latach 80. i na początku lat 90. Mniejsze i umożliwiające słuchanie muzyki na przenośnych urządzeniach typu walkman - podbiły serca audiofilów. W Porcie Łódź ruszyła właśnie bezpłatna wystawa poświęcona tym nośnikom analogowego brzmienia.
więcej
do 28 LISTOPADA 2018

Stroje kobiece na przestrzeni wieków

„Kobieta przez wieki” – to tytuł nowej wystawy zorganizowanej w Porcie Łódź przy współpracy z Łódzkim Centrum Filmowym. Wystawę oglądać można bezpłatnie przez najbliższe trzy miesiące.
więcej
do 1 LISTOPADA 2018

Józef Haller - bohater piotrkowskiej wystawy

Wystawa czasowa nosząca tytuł „Generał Józef Haller, bohater odrodzonej Rzeczypospolitej i odzyskanego Pomorza” zagościła w murach Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim. Eksponaty prezentowane w salach Zamku Królewskiego podziwiać można w miesiącach wrzesień – listopad 2018 roku.
więcej
do 11 LISTOPADA 2018

Konkurs Filmowy Zabytkomania

Po raz czwarty zabytkomaniacy mogą wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym ZABYTKOMANIA! Konkurs skierowany jest do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe Polski. Zgłoszenia do 11 listopada. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!
więcej
do 31 PAŹDZIERNIKA 2018

A może… Ty jesteś Cogito?

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do obejrzenia wystawy „A może… Ty jesteś Cogito?". Wystawa powstała w oparciu o poezję Zbigniewa Herberta i to ona jest jej najmocniejszym atutem. Ekspozycja jest wyborem siedemnastu wierszy, których bohaterem jest Pan Cogito, na podstawie których można poznać jego przemyślenia, przeżycia i postawione przez niego pytania utrwalone w poezji Zbigniewa Herberta.
więcej