Kalendarium

do 18 MARCA 2019

„Seniorzy w akcji” Inkubator + dotacje

Rozpoczął się nabór do dwunastej edycji konkursu: Seniorzy w akcji! Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu. 
więcej
do 15 MARCA 2019

Dotacje z Fundacji PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza

Fundacja PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza przekazuje dotacje na działania o tematyce:  kultura jako dziedzictwo narodowe, ochrona zabytków przemysłu gazowniczego i muzeów, sport, z uwzględnieniem rywalizacji sportowej jako narzędzia wychowywania dzieci i młodzieży. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. fundacji, stowarzyszenia, szkoły, młodzieżowe kluby sportowe, biblioteki, szpitale, jednostki samorządu terytorialnego. 
więcej
do 14 MARCA 2019

Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu Równać Szanse 2019

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Celem konkursu jest wsparcie projektów, których celem ma być rozwój umiejętności społecznych młodych ludzi przydatnych zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. 
więcej
do 22 LUTEGO 2019

4.Konkurs im. Jana Dormana

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłosił 4.Konkurs im. Jana Dormana.

O wsparcie finansowe w ramach Konkursu mogą ubiegać się: samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe.
więcej
do 1 MARCA 2019

Otwarty Konkurs ofert na projekty wspierane przez Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość”

Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość” ogłosiła konkurs ofert na projekty związane z tematyką: edukacja, ekologia, kultura, programy obywatelskie, sport, projekty szkolne (dedykowany placówkom oświatowym).
więcej
do 18 MARCA 2019

Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży na rok 2019

Uruchomiono nabór  wniosków w ramach Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży na rok 2019. To już czwarta edycja konkursu, dzięki któremu można realizować projekty takie jak wymiany młodzieży, spotkania młodzieżowe) oraz projekty informacyjno-promocyjne.
więcej
do 8 MARCA 2019

Patriotyzm Jutra 2019

Muzeum Historii Polski ogłasza nabór wniosków do XI edycji ogólnopolskiego programu grantowego „Patriotyzm Jutra” skierowanego do organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury. W tegorocznej edycji  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na ten cel przeznaczy 4 mln zł. Nabór wniosków potrwa do 8 marca 2019 r.
więcej
do 15 MARCA 2019

LATO W TEATRZE

Rozpoczął się nabór wniosków do programu Lato w teatrze 2019. Wszyscy zainteresowani mogą składać pomysły na projekty wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży zakończonych pokazem. Wnioski do tegorocznej edycji programu Lato w teatrze można składać do 15 marca 2019 roku wyłącznie przez system WITKAC. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Ekspertów Lata w teatrze wybierze najciekawsze propozycje, które uzyskają dofinansowanie w wysokości maksymalnie 40 000 złotych. Lista wybranych projektów zostanie ogłoszona najpóźniej 12 kwietnia 2019 roku.
więcej
do 4 MARCA 2019

Animatorzy kultury poszukiwani!

Łódzki Dom Kultury poszukuje kreatywnych animatorów/instruktorów z ciekawymi pomysłami na działania! Masz pomysły na zajęcia plastyczne z elementami ekologii? To praca właśnie dla Ciebie!
więcej
do 18 MARCA 2019

Stwórz aranżację w Pasażu Łódzkiego Domu Kultury!

Łódzki Dom Kultury ogłasza konkurs na aranżację wystawienniczą w Pasażu ŁDK. To okazja na zaprezentowanie nieprzeciętnych umiejętności oraz oryginalnych i świeżych wizji architektonicznych dla wszystkich kreatywnych umysłów. Na zwycięzce czeka nagroda pieniężna!
więcej