Kalendarium

do 18 WRZEŚNIA 2020

XXVI Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina

Wszystkich debiutujących pisarzy-poetów zapraszamy do wzięcia udziału w XVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina. Organizatorami są Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi. Honorowy Patronat nad konkursem sprawuje Prezydent Miasta Łodzi.
więcej
do 16 SIERPNIA 2020

„Rockowanie. Gramy Maanam” – BEZPŁATNE warsztaty w 4 miejscowościach

Rusza kolejna edycja projektu „Rockowanie. Gramy Maanam”. Warsztaty lokalne – dwudniowe – odbędą się w 4 miejscowościach w woj. łódzkim (Radomsko, Wieluń, Rawa Mazowiecka, Piotrków Trybunalski).
więcej
do 17 SIERPNIA 2020

Badanie - edukacja kulturowa w przestrzeni mediów wirtualnych

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej działalności EDUKATORÓW I ANIMATORÓW kultury w województwie łódzkim w czasach epidemii.
Badanie jest realizowane w ramach Analizy SWOT Edukacja kulturowa w przestrzeni mediów wirtualnych – perspektywa wojewódzka, na potrzeby programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.
więcej
do 27 WRZEŚNIA 2020

Warsztaty Ludowe w Łowiczu

Od lipca do września w soboty i niedziele w godz. 10.00 – 16.00 w skansenie przy Muzeum w Łowiczu odbywają się warsztaty sztuki i rękodzieła ludowego, podczas których można nauczyć się m.in. wycinankarstwa, garncarstwa, hafciarstwa, rzeźbiarstwa, plastyki obrzędowej i bibułkarstwa. Natomiast w każdą niedzielę organizowane są bezpłatne spacery z przewodnikiem (zbiórka na Starym Rynku o godz. 13).
więcej