Kalendarium

25 STYCZNIA 2018 - 7 MARCA 2018

Nowe szycie makatki

Czym są makatki? To tradycyjny element dekoracyjny wystroju wnętrz – niewielkie tkaniny: wyszywane, drukowane albo malowane. Wzorzyste i wielokolorowe, albo skromne, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Motywom zdobniczym towarzyszą różne sentencje. Kolekcję makatek można zobaczyć w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Wystawa czynna do 7 marca.
więcej
14 LUTEGO 2018

Randka w ciemno z książką

Wypożyczyć książkę nie znając tytułu czy autora? Nawet okładki? Dokonać wyboru tylko na podstawie wielkości lub ciężaru? TAK! 14 lutego, z okazji Walentynek, w Bibliotece w Łęczycy! Przyjdź, wypożycz w ciemno, a wybraną lekturę rozpakuj dopiero w domu i daj się zaskoczyć!
więcej
do 31 STYCZNIA 2019

Polsko-litewski konkurs wniosków na rok 2019

Do 31 stycznia trwa nabór w konkursie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji: Polsko-litewski konkurs wniosków na rok 2019.
W ramach Funduszu można realizować projekty takie jak wymiany młodzieżowe, szkolenia, seminaria, wizyty studyjne, spotkania, konferencje lub projekty informacyjne.
Celem projektów jest zachęcenie młodzieży i osób pracujących z młodzieżą do wspólnych działań, które pozwolą na wzajemne zbliżenie się, odkrywanie wspólnych korzeni, przezwyciężanie uprzedzeń i stereotypów w postrzeganiu wspólnej historii oraz we współczesnych relacjach.
więcej