Kalendarium

2 STYCZNIA 2018 - 31 MARCA 2018

Historia oręża w Porcie Łódź

Mundury wojskowe na przestrzeni wieków – wystawę kostiumów filmowych pod takim tytułem przez najbliższe trzy miesiące będzie można obejrzeć w Porcie Łódź. Na wystawie zobaczymy m.in. zbroje rycerskie, które były używane na potrzeby turniejów i kostiumy Husarii. Dzięki eksponatom dowiemy się także jak wyglądała odzież chłopów i wojska, biorących udział w walkach podczas Insurekcji Kościuszkowskiej.
więcej
25 STYCZNIA 2018 - 7 MARCA 2018

Nowe szycie makatki

Czym są makatki? To tradycyjny element dekoracyjny wystroju wnętrz – niewielkie tkaniny: wyszywane, drukowane albo malowane. Wzorzyste i wielokolorowe, albo skromne, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Motywom zdobniczym towarzyszą różne sentencje. Kolekcję makatek można zobaczyć w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Wystawa czynna do 7 marca.
więcej
15 STYCZNIA 2018 - 28 LUTEGO 2018 / 6 LUTEGO 2018

5 milionów na renowację zabytków w Łódzkiem!

Zarząd Województwa Łódzkiego w 2018 roku przeznaczył rekordową kwotę w wysokości 5 milionów złotych na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa łódzkiego! Z funduszy może skorzystać każdy, kto posiada zabytek wpisany do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Nabór wniosków potrwa do końca lutego. 6 lutego br. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych.
więcej
2 LUTEGO 2018 - 25 LUTEGO 2018

Podróże do różnych stron świata

W piątek 2 lutego 2018 w muzeum w Łowiczu odbędzie się wernisaż Lecha Kowalskiego "Podróże do różnych stron świata. Wystawa fotograficzna". Zaprezentowane zostaną na niej fotografie wykonane od lat 60 XX w. po współczesność, w ponad 45 krajach położonych na sześciu kontynentach.
więcej
25 STYCZNIA 2018 - 20 LUTEGO 2018

Wyspiański w oczach dzieci

W styczniu i  w lutym w Galerii Promocji Młodych w Centrum Animacji i Rewitalizacji Rondo w Łodzi można obejrzeć wystawę ,,Wyspiański w oczach dzieci”. Podczas realizowanych warsztatów plastycznych młodzi artyści przyglądali się dziełom Wyspiańskiego, które znalazły swoje odzwierciedlenie w pracach zaprezentowanych na wystawie.
więcej
1 LUTEGO 2018 - 28 LUTEGO 2018 / 11 LUTEGO 2018

Wystwa ilustracji autorstwa Marty Zawieji

W lutym w galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie prezentowana będzie wystawa ilustracji autorstwa Marta Zawieji. Spotkanie z łódzką artystką odbędzie się 11 lutego o godzinie 17.00 podczas "Wieczoru z Kabaretem 4 Fala".
więcej
14 LUTEGO 2018

Randka w ciemno z książką

Wypożyczyć książkę nie znając tytułu czy autora? Nawet okładki? Dokonać wyboru tylko na podstawie wielkości lub ciężaru? TAK! 14 lutego, z okazji Walentynek, w Bibliotece w Łęczycy! Przyjdź, wypożycz w ciemno, a wybraną lekturę rozpakuj dopiero w domu i daj się zaskoczyć!
więcej
14 LUTEGO 2018 - 9 MARCA 2018

Serce w muzyce

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza na romantyczny spacer po wystawie „Serce w muzyce, czyli najpiękniejsze utwory o miłości”, na której zaprezentowane zostały utwory w postaci wydawnictw nutowych oraz nagrań muzycznych wybitnych polskich i zagranicznych muzyków. Wstęp wolny!
więcej
do 21 LUTEGO 2018

Patriotyzm Jutra 2018

ORGANIZATOR: MUZEUM HISTORII POLSKI

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie projektów z obszaru edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej adresowanych do wszelkich grup społecznych i wiekowych
więcej
do 2 MARCA 2018

Konkurs im. Jana Dormana

ORGANIZATOR: INSTYTUT TEATRALNY IM. ZBIGNIEWA RASZEWSKIEGO
W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie działań w zakresie produkcji i eksploatacji spektaklu dla dzieci/młodzieży w wieku 10-15 lat, który będzie prezentowany w szkołach, a także działań edukacyjnych dla dzieci/młodzieży i/lub grona pedagogicznego nawiązujących do treści i formy spektaklu.
więcej
6 LISTOPADA 2017 - 31 MARCA 2018

Na 100 Niepodległa!

ORGANIZATOR: FUNDACJA BGK IM. J. K. STECZKOWSKIEGO

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie projektów patriotycznych dedykowanych dzieciom i młodzieży (7-18 lat)
więcej
5 LUTEGO 2018 - 2 MARCA 2018

Konkurs na projekty wspierane przez Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość”

W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie projektów edukacyjnych, ekologicznych, kulturalnych, programów obywatelskich, sportowych i projektów szkolnych zgodnych z zapisami Statutu Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość”.
więcej
13 LUTEGO 2018 - 11 MARCA 2018

Projekt "Zaproś nas do siebie 2018"

Projekt szkoleniowy Narodowego Centrum Kultury, to możliwość nauki  poprzez doświadczanie, poznawanie dobrych praktyk oraz budowanie relacji między uczestnikami. Projekt skierowany jest do samorządowych instytucji kultury, które są gotowe do aktywnego uczestnictwa w programie, chcą czerpać z lokalnych zasobów kulturowych i nie boją się zmian. Instytucjom, które wezmą udział w programie, Narodowe Centrum Kultury gwarantuje zaangażowanie się w proces zmieniający cały zespół – od dyrektora po pracowników. Będziemy pracować nad wzmacnianiem komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej oraz projektowaniem oferty programowej na nadchodzący rok w oparciu o to, co najcenniejsze – lokalne dziedzictwo. Uczestnicy otrzymają nie tylko masę inspiracji i energii do dalszego rozwoju ich ośrodka kultury, ale także wsparcie z zakresu wzmacniania kompetencji całego zespołu, mapowania lokalnych zasobów kulturalnych, budowania marki instytucji kultury i jej oferty, która kompleksowo odpowie na potrzeby mieszkańców.
więcej
  • Witamy na nowej odsłonie portalu RegionKultury.pl!