Kalendarium

25 STYCZNIA 2018 - 7 MARCA 2018

Nowe szycie makatki

Czym są makatki? To tradycyjny element dekoracyjny wystroju wnętrz – niewielkie tkaniny: wyszywane, drukowane albo malowane. Wzorzyste i wielokolorowe, albo skromne, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Motywom zdobniczym towarzyszą różne sentencje. Kolekcję makatek można zobaczyć w Muzeum Regionalnym w Opocznie. Wystawa czynna do 7 marca.
więcej
14 LUTEGO 2018

Randka w ciemno z książką

Wypożyczyć książkę nie znając tytułu czy autora? Nawet okładki? Dokonać wyboru tylko na podstawie wielkości lub ciężaru? TAK! 14 lutego, z okazji Walentynek, w Bibliotece w Łęczycy! Przyjdź, wypożycz w ciemno, a wybraną lekturę rozpakuj dopiero w domu i daj się zaskoczyć!
więcej
do 15 WRZEŚNIA 2018

Program wsparcia przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia

W ramach Programu tancerze mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji doradców zawodowych i psychologa, bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach oraz otrzymać stypendium na realizację indywidualnych projektów przekwalifikowania zawodowego, przygotowanych we współpracy z doradcą zawodowym (pokrycie kosztów studiów/kursów/warsztatów/staży i praktyk; dojazdu i noclegu; kosztów ubezpieczenia zdrowotnego oraz, w szczególnych przypadkach, kosztów utrzymania w trakcie realizacji projektu przekwalifikowania).
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2018

Konkurs - Różne oblicza niepodległości

2018 to wyjątkowy rok dla Polski ze względu na setną rocznicę odzyskania przez kraj niepodległości. Wiele z organizowanych w tym roku wydarzeń wpisuje się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Jedną z takich propozycji jest łaski konkurs historyczno-literacki pn. "Różne oblicza niepodległości" skierowany do młodzieży w wieku 15-19 lat.
więcej
do 6 LIPCA 2018

Przedłużony termin! Współorganizacja projektów kulturalnych 2018

Łódzki Dom Kultury po raz szósty ogłasza nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Uwaga! Na prośbę instytucji kultury z regionu termin na składanie wniosków został wydłużony o 2 tygodnie, tj. do 6 lipca 2018 r. do godz. 16.00!
więcej
do 1 WRZEŚNIA 2018

Kulturalne lato w Rawie Mazowieckiej

Kultura nie zwalnia w wakacje. Przez najbliższe 10 tygodni wszyscy chętni, a przede wszystkim dzieci i młodzież, będą mogli korzystać z bogatej oferty Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.
więcej
do 11 LISTOPADA 2018

Wyśniona, Wywalczona - Wreszcie Niepodległa

MDK w Radomsku przystępuje do realizacji projektu "Wyśniona, wywalczona - wreszcie Niepodległa". W jego ramach znajdzie się mnóstwo ciekawych wydarzeń - koncerty, wystawy, spektakle, seanse filmowe i wiele innych - które będą odbywać się przez kolejne tygodnie, aż do 11 listopada 2018 roku. Szczegółowe informacje nt. terminów i miejsc wydarzeń zostaną podane wkrótce.
więcej
do 28 LISTOPADA 2018

Bibliotekarz na miarę

Cykl szkoleń "Bibliotekarz na miarę" to projekt doskonalenia dla bibliotekarzy bibliotek publicznych. Obejmuje on 9 zajęć, które zostaną przeprowadzone w Piotrkowie Trybunalskim i w Aleksandrowie w terminie od czerwca do listopada br. Szkolenia skierowane są do pracowników MBP w Piotrkowie oraz bibliotek powiatu piotrkowskiego.
więcej
do 9 WRZEŚNIA 2018

Portret z Krośniewic na Zamku Królewskim w Warszawie

Na wystawie “Marcello Bacciarelli. Najpiękniejsze portrety” prezentowanej na Zamku Królewskim w Warszawie wśród 44 obiektów znalazł się też portret Onufrego Kickiego, bliskiego przyjaciela króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Portret ten pochodzi ze zbiorów Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach. Wystawę można obejrzeć do 9 września br.
więcej
do 15 SIERPNIA 2018

„ROZMOWY ZAMIEJSCOWE” - KONKURS GRANTOWY DLA TWÓRCÓW I ANIMATORÓW KULTURY

Nawet 40.000 zł można otrzymać w konkursie „Rozmowy zamiejscowe” adresowanym do twórców i animatorów kultury. W konkursie mogą wziąć udział twórcy i animatorzy kultury prowadzący swoją działalność kulturalną na terenie średniej wielkości miast, których liczba mieszkańców mieści się pomiędzy 50 a 100 tysięcy osób. Realizacja działania musi być zaplanowana w jednym z tych miast.
więcej
do 15 SIERPNIA 2018

„ROZMOWY ZAMIEJSCOWE” - KONKURS GRANTOWY DLA TWÓRCÓW I ANIMATORÓW KULTURY

Nawet 40.000 zł można otrzymać w konkursie „Rozmowy zamiejscowe” adresowanym do twórców i animatorów kultury. W konkursie mogą wziąć udział twórcy i animatorzy kultury prowadzący swoją działalność kulturalną na terenie średniej wielkości miast, których liczba mieszkańców mieści się pomiędzy 50 a 100 tysięcy osób. Realizacja działania musi być zaplanowana w jednym z tych miast.
więcej
do 10 WRZEŚNIA 2018

mały Festiwal Filmów Polskich Tosiek

Filmowcy na start! Rusza II edycja konkursu na najciekawsze filmy krótkometrażowe organizowanego w ramach małego Festiwalu Filmów Polskich „Tosiek”. W konkursie liczy się kreatywność, spójność, ciekawy scenariusz, niebanalne rozwiązania formalne i estetyczne. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 września.
więcej
do 23 WRZEŚNIA 2018

„Na dobry początek!”

Fundacja BGK ogłosiła konkurs "Na dobry początek!". O dotację mogą ubiegać się m.in. domy kultury i biblioteki publiczne. Nagrodzonych zostanie 50 projektów po 10 000 zł dotacji. Termin naboru upływa z dniem 23 września br.
więcej
do 20 SIERPNIA 2018

Kultura-Interwencje 2018. EtnoPolska

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków do nowego programu dotacyjnego: KULTURA – INTERWENCJE 2018. ETNOPOLSKA. Założeniem programu jest docenienie i upowszechnienie wiedzy na temat tradycyjnych wartości obecnych w kulturze materialnej i niematerialnej społeczności oddalonych od dużych ośrodków życia kulturalnego. Nabór wniosków trwa do 20 sierpnia 2018 r.
więcej
do 1 WRZEŚNIA 2018

Każdy krok zostawia ślad

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim gości obecnie trójmiejską wystawę "Każdy krok zostawia ślad". W jej ramach prezentowane jest obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Unikatową w skali Europy kolekcję butów będzie można podziwiać w sierpniu i we wrześniu br.
więcej
do 31 SIERPNIA 2018

Art Mural Challenge

Tworzysz murale i marzysz, by jedno z Twoich dzieł znalazło się w centrum stolicy polskiego street art'u? Weź udział w Art Mural Challenge, a może już niebawem Twoja praca pojawi się na jednej ze ścian kamienicy przy ulicy Tramwajowej 17 w Łodzi. Dla zwycięzcy konkursu przewidziano ponadto nagrodę w wysokości 10.000zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia.
więcej