Kalendarium

1 MARCA 2018 - 31 GRUDNIA 2018

Meandry historii – z prądem czy pod prąd?

Od 1 marca miłośnicy historii będą mogli przenieść się w realia II wojny światowej i zapoznać się się z wybraną gamą moralnych i etycznych wyborów towarzyszących okresowi okupacji niemieckiej na ziemiach polskich. Każdy uczestnik wystawy pn.: „Meandry historii – z prądem czy pod prąd? Historia wskaże Ci drogę” ma szansę wybrać jedną z przedstawionych ścieżek i doświadczyć jej moralnego ciężaru.
więcej
do 15 WRZEŚNIA 2018

Program wsparcia przekwalifikowania zawodowego tancerzy – stypendia

W ramach Programu tancerze mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji doradców zawodowych i psychologa, bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach oraz otrzymać stypendium na realizację indywidualnych projektów przekwalifikowania zawodowego, przygotowanych we współpracy z doradcą zawodowym (pokrycie kosztów studiów/kursów/warsztatów/staży i praktyk; dojazdu i noclegu; kosztów ubezpieczenia zdrowotnego oraz, w szczególnych przypadkach, kosztów utrzymania w trakcie realizacji projektu przekwalifikowania).
więcej
do 24 LIPCA 2018

Boombox – jak kiedyś słuchaliśmy muzyki?

W Porcie Łódź ruszyła wystawa poświęcona kultowym odtwarzaczom muzyki. Mowa o boomboxach, czyli przenośnym sprzęcie z dużymi głośnikami, na którym muzyka odtwarzana jest za pomocą kaset magnetofonowych. Wystawę zlokalizowaną w korytarzu obok strefy restauracyjnej oglądać można bezpłatnie przez najbliższe trzy miesiące.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2018

Konkurs - Różne oblicza niepodległości

2018 to wyjątkowy rok dla Polski ze względu na setną rocznicę odzyskania przez kraj niepodległości. Wiele z organizowanych w tym roku wydarzeń wpisuje się w obchody tego niezwykłego jubileuszu. Jedną z takich propozycji jest łaski konkurs historyczno-literacki pn. "Różne oblicza niepodległości" skierowany do młodzieży w wieku 15-19 lat.
więcej
do 9 LIPCA 2018

VII EDYCJA KONKURSU STYPENDIALNEGO W RAMACH FUNDUSZU WIECZYSTEGO IM. OLGI ROK

Ruszyła VII edycja Konkursu Stypendialnego w ramach Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok. Konkurs skierowany do kobiet pracujących w bibliotekach publicznych i i ma na celu docenienie roli, jaką biblioteki – i zatrudnione w nich kobiety – odgrywają w rozbudzaniu aspiracji oraz rozwoju społeczności, w których działają.
więcej
15 MAJA 2018 - 15 LIPCA 2018

Kolekcja makatek w Sieradzu

Kolekcję makatek, które powstały w ramach projektu "#1 Nowe szycie makatki/otwarty konkurs" można obejrzeć w Muzeum Okręgowe w Sieradzu. Wystawa prezentowana będzie do 15 lipca.
więcej
do 30 CZERWCA 2018

Łódzkie koduje

Rozpoczął się nabór chętnych do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach KODO Łódzkie 2018 - jednodniowych zajęciach z podstaw programowania, grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, gier i aplikacji mobilnych dla młodzieży szkolnej w wieku 9-16 lat. Zgłoszenia do 30 czerwca br. Decyduje kolejność zgłoszeń!

więcej
do 30 CZERWCA 2018

Sztuka jak Balsam

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do oglądania wystawy pokonkursowej w ramach XX edycji Przeglądu Twórczości Plastycznej Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych „Sztuka jak Balsam”. Prac zgłoszone i nagrodzone w przeglądzie będzie można oglądać w holu biblioteki do 30 czerwca br.
więcej
do 21 CZERWCA 2018

Przedłużony termin! Współorganizacja projektów kulturalnych 2018

Łódzki Dom Kultury po raz szósty ogłasza nabór dotyczący współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego. Uwaga! Na prośbę instytucji kultury z regionu termin na składanie wniosków został wydłużony o 2 tygodnie, tj. do 6 lipca 2018 r. do godz. 16.00!
więcej
do 2 LIPCA 2018

Konkurs na aranżację Pasażu ŁDK

Do dnia 2 lipca do godz. 16.00 można składać wnioski o dopuszczenie do udziału w Konkursie na aranżację artystyczno-edukacyjną Pasażu Łódzkiego Domu Kultury. Celem realizowanej aranżacji jest przedstawienie bogactwa dziedzictwa kulturalnego regionu łódzkiego.
więcej
do 1 WRZEŚNIA 2018

Kulturalne lato w Rawie Mazowieckiej

Kultura nie zwalnia w wakacje. Przez najbliższe 10 tygodni wszyscy chętni, a przede wszystkim dzieci i młodzież, będą mogli korzystać z bogatej oferty Miejskiego Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej.
więcej
14 CZERWCA 2018

40. urodziny Muzeum Miasta Zgierza

14 czerwca Muzeum Miasta Zgierza świętowało jubileusz 40-lecia swojego istnienia! Jubileuszowe spotkanie było okazją do poznania historii Muzeum zaprezentowanej w krótkim filmie, w którym Dyrektor i Pracownicy MMZ opowiedzieli o powstaniu i codziennym funkcjonowaniu Muzeum. W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy Zgierza, przyjaciele Muzeum i przedstawiciele jednostek organizacyjnych miasta.
więcej
do 1 SIERPNIA 2018

X Ogólnoposki Konkurs Poetycki

Jesteś młodym, początkującym poetą? A może piszesz od wielu lat, ale swoją twórczość chowasz do szuflady? W takim razie właśnie do Ciebie skierowany jest X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza! Udział w nim może wziąć każdy poeta przed debiutem. Pierwszy etap konkursu trwa do 1 sierpnia.
więcej