Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
24 PAŹDZIERNIKA 2020 - 15 MAJA 2021

Mini Uniwersytet Dziecięcy ŁDK

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na wyjątkowe, cykliczne spotkania w naszym MINI UNIWERSYTECIE DZIECIĘCYM ŁÓDZKIEGO DOMU KULTURY. Pierwsze zajęcia już 24 października!
więcej
5 LISTOPADA 2020 - 11 KWIETNIA 2021

Wystawa na 60-lecie działalności CMWŁ

W tym roku Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi obchodzi sześćdziesiątą rocznicę powstania. Jubileusze skłaniają do wnikliwego analizowania historii, do bilansów i podsumowań. Wystawa „Działy otwarte / Działy zamknięte”, dla której punktem wyjścia stały się refleksje nad historią instytucji, specyfiką kolekcji czy w końcu zmieniającą się rolą muzeów, jest opowieścią poprowadzoną ze współczesnej perspektywy. W związku z aktualnymi obostrzeniami Muzeum do 29 listopada pozostaje zamknięte, wystawa będzie jednak czynna do polowy kwietnia, warto więc już dziś dowiedzieć się o niej nieco więcej.
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
do 26 MARCA 2021

Idę w miasto – konkurs na reportaż

W ramach III edycji Festiwalu na Faktach – Kutno 2021 ogłoszono ogólnopolski konkurs na reportaż o tematyce miejskiej dla uczniów szkół średnich.
więcej
do 31 MAJA 2021

XV Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Szaloma Asza

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie zaprasza do udziału w XV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza. Konkurs na opowiadanie o tematyce dowolnej przeznaczony jest dla osób dorosłych. Termin nadsyłania prac mija 31 maja 2021 roku.
więcej
do 31 MARCA 2021

XXIX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marka Hłaski

Do 31 marca można przesyłać prace na XXIX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marka Hłaski ogłoszony przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 16 roku życia.
więcej
do 31 MARCA 2021

Ogólnopolski Konkurs Literacki „Okno”

Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie ogłosił XV edycję konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat „Okno”. Termin nadsyłania prac mija 31 marca.
więcej
do 31 MARCA 2021

Nagroda Złoty Ekslibris – przyjmowanie zgłoszeń

W maju 2021 roku odbędzie się XXIX edycja Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Biblioteka zaprasza czytelników, autorów i wydawców do zgłaszania publikacji do tej Nagrody. Jury na propozycje czeka do 31 marca.
więcej
do 19 MARCA 2021

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Tadeusza Różewicza

Miejski Dom Kultury w Radomsku ogłosił Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Tadeusza Różewicza. Oprócz nagród finansowych, Nagrodą Specjalną jest udział w październikowym finale Różewicz Open Festiwal 2021. Konkurs  skierowany jest do młodzieży szkolnej oraz dorosłych recytatorów.
więcej
do 19 MARCA 2021

Polskie baśnie, podania, legendy – konkurs!

Bałucki Ośrodek Kultury Centrum Twórczości Lutnia ogłosił Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Zgłoszenia w formie pliku Mp4 przyjmowane są do 19 marca!
więcej
do 30 KWIETNIA 2021

V Edycja Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Kraina czarów”

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza dzieci w wieku 7-14 lat oraz seniorów 60+ (amatorów) z powiatu piotrkowskiego do udziału w V Edycji Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Kraina czarów”. Konkurs objęty został patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego.
więcej
do 22 MARCA 2021

„W świecie Tolkiena - opowieści inspirowane Śródziemiem” – konkurs literacki

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” i Poznańskie Towarzystwo Miłośników Tolkiena „Drużyna Pyrlandii” zapraszają do udziału w konkursie literackim „W świecie Tolkiena - opowieści inspirowane Śródziemiem”.
więcej
do 18 MARCA 2021

Kolorowe ptaki naszych łąk – konkurs plastyczny

Kutnowski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników ptaków w wieku od 4 do 12 lat do udziału w konkursie plastycznym „Kolorowe ptaki naszych łąk”. Zachęć dziecko do narysowania, namalowania lub wyklejenia różnych gatunków ptaków, które możemy spotkać w parkach, lasach, na łąkach, nad jeziorami lub w najbliższym otoczeniu.
więcej
do 14 MAJA 2021

III Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów Opoczno 2021

Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza do udziału w III Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów Opoczno 2021, który odbędzie się 14 maja (piątek) w MDK. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 kwietnia (ilość miejsc jest ograniczona).
więcej
do 30 CZERWCA 2021

Konkurs Literacki im. Tadeusza Różewicza

Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Tadeusza Różewicza pt. „Tadeusz Różewicz inspiruje”. W konkursie mogą brać udział uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2020/2021. Główna nagroda w konkursie wynosi 2021 PLN.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2021

Konkurs Fotografii Teatralnej

Konkurs Fotografii Teatralnej Organizowany jest od 2015 roku i umożliwia prezentację różnych języków twórców zajmujących się fotografowaniem teatru. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 600 fotografów! Do tegorocznej edycji można zgłaszać prace wykonane między 1 września 2020 a 31 sierpnia 2021. Na laureatów czekają nagrody finansowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2021.
więcej
do 19 MARCA 2021

Najładniejsza pisanka wielkanocna – konkurs!

Dobrońskie Centrum Kultury ogłosiło wielkanocny konkurs na najpiękniejszą pisankę! Prace dostarczać można do 19 marca.
więcej
do 14 MARCA 2021

„Jajo wielkanocne” – konkurs plastyczny

Z okazji zbliżających się świąt Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym organizowanym online pn. „Jajo wielkanocne”.
więcej
do 8 MARCA 2021

Ucyfrowieni CyberBezpieczni – bezpłatne szkolenia

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych szkoleń pn. „Ucyfrowieni CyberBezpieczni”, dedykowanych dla osób 45+ z województwa łódzkiego.
więcej