Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Nowe zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej, 11.03.19

W dniu 11 marca 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyło się kolejne w tym roku szkolenie Regionalnej Akademii Kadr Kultury. Monika Wacikowska zgromadzonym pracownikom instytucji kultury z Łodzi i regionu przedstawiła nowe zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej, które obowiązują od 1 stycznia 2019 r.
Prowadząca opowiedziała o sposobach prowadzenia dokumentacji pracowniczej, szczegółowo odnotowując zasady odwołujące się do papierowej i elektronicznej formy dokumentacji kadrowej. Inne zagadnienia poruszone podczas szkolenia to: okres przechowywania dokumentacji kadrowej, dokumenty dotyczące nawiązania i kontynuowania stosunku pracy, dokumenty związane z zakończeniem umowy o pracę. Na koniec spotkania przedstawione zostały również informacje nt. dodatkowej dokumentacji poza teczką osobową oraz świadectwa pacy w 2019 r.

Monika Wacikowska - prawnik specjalizujący się w zagadnieniach prawa pracy, w tym w szczególności czasu pracy, właściciel firmy JUSTICARE Kancelaria Prawa Pracy. Szkoleniowiec z dużym doświadczeniem prowadzący zarówno szkolenia otwarte, jak i zamknięte przygotowywane dla firm mających problemy ze stosowaniem przepisów w szczególności z zakresu planowania i rozliczania czasu pracy oraz dla firm zajmujących się doradztwem oraz obsługą w zakresie czasu pracy. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa pracy.