Kultura. Pokaż to! Tworzenie filmów przy użyciu komputera na potrzeby internetu - Facebook, YouTube - webinarium

W trakcie szkolenia uczestnicy poznają specyfikę tworzenia filmów do internetu. Skoncentrują się na dwóch głównych platformach - YouTubie, Facebooku - i poznaniu różnic towarzyszących publikacji filmów w tych mediach. Zostaną one omówione na przykładach. Oprócz tego uczestnicy zapoznają się ze sprzętem potrzebnym do kręcenia filmów - od najprostszego i najtańszego, do sprzętu bardziej zaawansowanego. Dowiedzą się jak wykorzystać własny komputer do tworzenia m.in. filmów instruktażowych, nagrywania komentarzy. Na koniec poznają narzędzia do montażu filmów na potrzeby internetu (darmowe i płatne).

Plan spotkania:
9:50-10:00 Rozgrzewka techniczna, przywitanie uczestników. Cele szkolenia, zasady pracy i uczestniczenia w szkoleniu, plan pracy.
10:00-11:00 Tworzenie filmów na potrzeby platform: YouTube, Facebook. Przegląd sprzętu i narzędzi internetowych w wersji budżetowej i profesjonalnej do kręcenia filmów.
11:00-11:20 Jak wykorzystać własny komputer do tworzenia: screencastów, screencastów z "głową prowadzącego", nagrywanie komentarzy.
11:20-12:00 Wybrane narzędzia do montażu filmów na potrzeby internetu - darmowe i płatne.

Informacje organizacyjne:
Uczestnik, który chce wziąć udział w webinarium, powinien spełniać następujące warunki:

Szkolenia będzie realizowane  z wykorzystaniem platformy Zoom.

Liczba uczestników – 30 osób

Na zgłoszenia czekamy do 16 października 2020 r. (formularz zgłoszeniowy - kliknij)

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

50 zł netto – dla instytucji finansowanych ze środków publicznych (oświadczenie do wypełnienia)

61,50 zł brutto - dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych

Pobierz: Oświadczenie na potrzeby zwolnienia szkoleń z podatku VAT

Opłata za udział w webinarium przyjmowana jest wyłącznie przelewem na konto ŁDK: PKO BP I O/Łódź 44 1020 3352 0000 1002 0014 2562, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane zaświadczeniem sygnowanym przez Łódzki Dom Kultury.

Prowadzący:

Agnieszka Szefer-Trela

Trener oświaty i założycielka Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Edukacja Interaktywna w Krakowie. Edukator i superwizor SORE, pracowała jako dydaktyk cyfrowy, scenarzysta kursów online i metodyk w projektach uczących programowania i robotyki dla najmłodszych. Specjalistka w dziedzinie edukacji zdalnej, filmowej i kodowania. Ukończyła kursy trenerskie oraz studia poświęcone projektowaniu e-learningu i edukacji zdalnej w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. W swojej karierze przeprowadziła ponad 1000 szkoleń i pomogła tysiącom nauczycieli rozwijać swoje kompetencje w zakresie wykorzystania narzędzi cyfrowych oraz elementów kodowania, programowania i robotyki w pracy z najmłodszymi.

2020-10-21 godz. 09:50

Czas trwania: 2 h

Cena: 50 zł netto (61,50 zł brutto)

Miejsce: on-line

Zapisz się:

tel. 797 326 219