Kultura w kwarantannie. Działalność instytucji kultury w czasach pandemii - planowanie, wdrazanie, analiza - webinarium

Kiedy na świecie zaczynał szaleć wirus COVID19, niewiele osób w ogóle zdawało sobie sprawę, że może on dotknąć każdego z nas. A jednak. Wirus dotarł i do nas i dziś stanęliśmy przed olbrzymim wyzwaniem zarówno jako obywatele, jak i uczestnicy, przedsiębiorcy, pracownicy. Niestety lata zaniedbań w kwestii bezpieczeństwa, brak szkoleń i ćwiczeń, niedofinansowanie i generalnie niezajmowanie się potencjalnymi zagrożeniami spowodował, że brakuje nam i wiedzy i umiejętności, aby należycie zająć się problemem. Czasu nie da się nadrobić, ale można spróbować odnaleźć się w sytuacji i działać.
Dziś menadżerowie, dyrektorzy, zarządzający firmami i instytucjami muszą zacząć myśleć o powrocie do w miarę normalnego funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Aby było to bezpiecznie, aby móc przełamać między innymi lęk i obawy pracowników czy klientów do powrotu, potrzebne są plany, procedury, analizy. Strach i obawa są naturalnym elementem w sytuacji zagrożenia. Tym bardziej jest on potęgowany gdy widzimy chaos i błędy w otwieraniu instytucji w naszym kraju.

W trakcie szkolenia omówimy następujące tematy:
• Pojawiające się wytyczne dla instytucji kultury.
• Jak przygotować instytucję na odwiedzających?
• Na co zwracać uwagę w codziennej pracy zespołu i działalności instytucji kultury?
• Jak pisać i wdrażać procedury bezpieczeństwa?
• Jak współpracować i komunikować się z organizatorem instytucji?

Plan spotkania, cz. I:
9.50-10.00 Rozgrzewka techniczna, przywitanie uczestników. Cele szkolenia, zasady pracy
i uczestniczenia w szkoleniu, plan pracy.
10.00-11.00 O zarządzaniu kryzysowym najprościej jak to możliwe. Instytucje kultury w obecnej sytuacji. Ocena „trzecim okiem”. Fakty i mity o pandemii koronawirusa.
11.00-11.30 Podstawy analizy ryzyka. Polityka informacyjna w sytuacji niestandardowej. Zachowania ludzi w sytuacjach zagrożenia.
11.30-12.00 Jak przygotować instytucję dla odwiedzających w związku z zagrożeniem. Rozporządzenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – zalecenia czy już procedury?
12.00-13.00 Zasady planowania i analizy dla konkretnej instytucji kultury – jak przygotować się na ponowne otwarcie. Ocena sytuacji, analiza, raportowanie, czyli na co zwrócić uwagę w codziennej pracy zespołu i działalności instytucji kultury.

Plan spotkania, cz. II:
9.50-10.00 Rozgrzewka techniczna, przywitanie uczestników. Cele szkolenia, zasady pracy
i uczestniczenia w szkoleniu, plan pracy.
10.00-11.00 Płaszczyzny podstawowe zarządzania kryzysowego. Potencjał ludzki – najcenniejsza rzecz w zarządzaniu kryzysowym. Jak zbudować zespół zadaniowy? Czy nasza publiczność, odbiory mogą nam pomóc?
11.00-11.30 Co znaczy bezpiecznie? Ile to będzie kosztować? Jak to policzyć? Cykl zarządzania kryzysowego na poziomie instytucji kultury – czyli co zrobić jak „coś” się wydarzy przy ponownym otwarciu?
11.30-12.00 Podstawowe narzędzia do wykorzystania – proste narzędzia pomocne w pisaniu procedur oraz w zarządzaniu w sytuacji niestandardowej.
12.00-13.00 Zasady pisania procedur. Plan to nie wszystko – trzeba go jeszcze wdrożyć w życie. Współpraca widz – instytucja i instytucja-samorząd (organizator) w „nowym rozdaniu”. Jak oceniać czy nam się udało?

Informacje organizacyjne:
Uczestnik, który chce wziąć udział w webinarium, powinien spełniać następujące warunki:
• posiadać dostęp do komputer podłączonego do sieci internetowej, wyposażonego w głośniki lub możliwość podpięcia słuchawek,
• posiadać system Windows 7 lub nowszy,
• posiadać przeglądarkę Microsoft Edge, Mozilla Firefox 75 lub wyższy, Google Chrome,
• wejść o określonej godzinie do „wirtualnego pokoju”, którego adres Uczestnik otrzyma przed spotkaniem w wiadomości e-mail od Organizatora.

Szkolenia będzie realizowane  z wykorzystaniem platformy ClickMeeting.

Liczba uczestników – 50 osób

Na zgłoszenia czekamy do 9 września 2020 r. (formularz zgłoszeniowy - kliknij)

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

180 zł netto – dla instytucji finansowanych ze środków publicznych (oświadczenie do wypełnienia)

221,40 zł brutto - dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych

Pobierz: Oświadczenie na potrzeby zwolnienia szkoleń z podatku VAT

Opłata za udział w webinarium przyjmowana jest wyłącznie przelewem na konto ŁDK: PKO BP I O/Łódź 44 1020 3352 0000 1002 0014 2562, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane zaświadczeniem sygnowanym przez Łódzki Dom Kultury.

Prowadzący:

Marcin Samsel

absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Ekspert ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Certyfikowany trener, który szkolił w Polsce i za granicą. Wykładowca w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni oraz eksperty czołowych stacji telewizyjnych i gazet w zakresie bezpieczeństwa publicznego. Od 25 lat zajmuje się bezpieczeństwem publicznym, a szczególnie zabezpieczaniem imprez  charakterze masowym. Specjalizuje się między innymi w zarządzaniu tłumem, systemach antyterrorystycznych i systemach zarządzania kryzysowego. Pod jego opieką przeprowadzono kilkaset wydarzeń zarówno sportowych, jak i artystycznych. Był między innymi odpowiedzialny za przygotowania i bezpieczeństwo na stadionie w Gdańsku podczas EURO 2012, a także Klubowych Mistrzostw Świata w Siatkówce czy Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej w 2017 r.

2020-09-15 godz. 09:50

2020-09-16 godz. 09:50

Czas trwania: 6h

Cena: 180 zł netto (221,40 brutto)

Miejsce: on-line

Zapisz się:

tel. 797 326 219