Projektowanie kultury - kurs projektowania materiałów wizualnych - webinarium

Czy trzeba być grafikiem, aby tworzyć proste i atrakcyjne materiały graficzne? Absolutnie nie. Gwarantem sukcesu jest umiejętne korzystanie z intuicyjnych narzędzi, które usprawniają pracę i pomagają w pracy twórczej. To webinarium jest idealnym sposobem, by w krótkim czasie zdobyć ekspercką wiedzę oraz zapoznać się z narzędziem jakim jest CANVA, a także trendami w projektowaniu.

Plan spotkania:
9:50-10:00 Rozgrzewka techniczna, przywitanie uczestników. Cele szkolenia, zasady pracy i uczestniczenia w szkoleniu, plan pracy.
10:00-11:00 Od czego zacząć projektowanie. Wprowadzenie do kluczowych funkcji Canva. Omówienie menu. Przegląd formatów graficznych - od grafiki rastrowej do wektorowej. Jakie formaty graficzne są dostępne w Canva, z których i dlaczego warto korzystać. Omówienie na konkretnych przykładach. Podstawowe zasady tworzenia spójnych i estetycznych materiałów. Ustalenie celów. Planowanie pracy i gromadzenie materiałów. Dbanie o spójność. Psychologia w grafice: jak obraz wpływa na odbiorców. Najczęstsze błędy. Czym różnią się formaty JPG, PNG, PDF czy SVH - przykłady. Typografia w projektach. Jak ustawić czcionki w Canva. Różnica między bold a rodziną Bold. Polskie znaki. Fonty szeryfowe i bezszeryfowe. Różne sposoby wklejania i formatowania tekstów. Zasady wyróżniania tekstów. Marginesy i linie pomocnicze w Canva. Częste błędy przy pracy z typografią.
11:00-12:00 Ustawienia barw. Praca z kolorami. Ustawienia w Canva palety barw dla firmy. Zasady dobierania barw zgodnych ze stylem marki. Aplikacje wspierające pracę z kolorem. Globalna zmiana ustawień kolorystycznych dla obiektów wektorowych oraz tekstów. Dbanie o spójność. Elementy graficzne w projekcie. Jak dobierać zdjęcia? Podstawy retuszu graficznego w Canva i poza nią. Kadrowanie obrazów. Dbanie o spójność i ujednolicanie stylu fotografii. Gdzie szukać bezpłatnych grafik, ikon i zdjęć. Dodawanie filtrów. Praca z warstwami. Prawa autorskie i licencje.
12:00-13:00 Jak projektować grafiki w Canca. Warsztat: wykorzystanie wiedzy z poprzednich modułów. Przygotowanie od a do z: zaproszenia na wydarzenie w social mediach, zaproszenia do druku oraz prezentacji z ofertą. Omówienie różnic między formatami. Różnice między wersją darmową i pro. Wydruk i optymalizacja pracy. Eksport plików. Na co uważać i jak wybrać odpowiedni rodzaj formatu dla projektu. Różnice w projektowaniu pod ruk i digital. RGB vs CMYK. Spady drukarskie. Optymalizacja pracy. Przydatne triki i skórty. Aplikacje i integracje. Inspiracje do pracy. Najnowsze trenty i techniki w projektowaniu. Inspirujące strony, gdzie moża poszerzyć wiedzę z zakresu grafiki komputerowej. Przykłady inspirujące kont na Pinterest, Behance czy Instagramie. Krótkie omówienie dobrze zaprojektowanych postów.

Informacje organizacyjne:
Uczestnik, który chce wziąć udział w webinarium, powinien spełniać następujące warunki:

Szkolenie będzie realizowane z wykorzystaniem platformy ClickMeeting

Liczba uczestników - 30 osób

Na zgłoszenia czekamy do 18 września 2020 r. ( formularz zgłoszeniowy - kliknij)

Koszt udziału w szkoleniu wynosi:

80 zł netto - dla instytucji finansowanych ze środków publicznych (oświadczenie do wypełnienia)

98,40 zł brutto - dla instytucji niefinansowanych ze środków publicznych i osób prywatnych

Pobierz: Oświadczenie na potrzeby zwolnienia szkoleń z podatku VAT

Opłata za udział w webinarium przyjmowana jest wyłącznie przelewem na konto ŁDK: PKO BP I O/Łódź 44 1020 3352 0000 1002 0014 2562, Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź

Ukończenie szkolenie będzie udokumentowane zaświadczeniem sygnowanym przez Łódzki Dom Kultury.

Prowadzący:

Dominika Siwińska

Od kilkunastu lat poprawia i tworzy slajdy i grafiki. Pracuje zarówno dla globalnych marek, osób indywidualnych, jak i dla instytucji publicznych i oświatowych. Do tej pory miała przyjemność współpracować z firmami z branży modowej (np. LPP, Reserved), finansowej (PZU, Santander, DNB Nord, TU Europa, BNP Paribas, AXA, Nordea), FMCG (Jeronimo Martins, Carlsberg, Wyborowa, Graal), technologicznej (Samsung, HBO, Pracuj.pl), deweloperskiej (Skanska, CBRE), motoryzacyjnej (Continental, Traficar, Express, Aptiv), edukacyjnej (Akademia L. Koźmińskiego), czy dla instytucji publicznych (Instytut Kultury w Gdańsku, Muzeum Polin, KDPW). Poza udokumentowanym portfolio i wieloletnim stażem w branży, ma solidne wykształcenie kierunkowe - w tym dyplomy ukończenia studiów na filologii polskiej na UW oraz Grafiki komputerowej na WIT pod auspicjami PAN. Prowadzi również popularnego bloga eksperckiego, poświęconego m.in. tematyce projektowania graficznego (w tym prezentacji) oraz komunikacji wizualnej.

2020-09-22 godz. 09:50

Czas trwania: 3h

Cena: 80 zł netto (98,40 zł brutto)

Miejsce: on-line

Zapisz się:

tel. 797 326 219