Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =

Opactwo Cystersów w Sulejowie

Zespół klasztorny opactwa cysterskiego w Sulejowie to niezwykle klimatyczne miejsce w województwie łódzkim i jeden z najlepiej zachowanych do dzisiejszych czasów obiektów cysterskich w Europie. Specjalnym rozporządzeniem uzyskał od Prezydenta RP status pomnika historii.
W XII wieku Kazimierz Sprawiedliwy ufundował opactwo cysterskie. W niezmienionym stanie dotrwał kościół św. Tomasza z barokowym i rokokowym wyposażeniem. Dobrze zachowana budowla wzbudza zachwyt i respekt jednocześnie. Wzrok przyciągają złocone stalle i organy.

Dookoła terenów opactwa w skład którego wchodzą kościół cysterski oraz klasztor znajdują się zabudowania gospodarcze i obronne. W dawnych budynkach gospodarczych utworzono hotel Podklasztorze z restauracją.

Na terenie znajduje się także muzeum (w kapitularzu) posiadające liczne eksponaty (rodzaj zbiorów: archeologiczne, malarstwo, kamieniarka, historia opactwa).

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć poniżej i wycieczki w to wyjątkowe miejsce, które pozwala połączyć chęć zdobywania nowej wiedzy (muzeum) z wypoczynkiem w pięknym i wyjątkoweym miejscu (ekskluzywny hotel i przepiękna okolica).

Obiekt zlokalizowany jest w Sulejowie w dzielnicy Podklasztorze na wschód od rzeki Pilicy.
Zjazd z trasy nr 12 Piotrków Trybunalski – Opoczno na północ za mostem przecinającym rzekę Pilicę.
ul. Opacka 13, 97-330 Sulejów

https://hotelpodklasztorze.pl/

http://sulejow.cystersi.pl/


Fot. Katarzyna Cieślak