Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =

23. WĘDROWNY FESTIWAL FILHARMONII ŁÓDZKIEJ „KOLORY POLSKI”

23. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej trwać będzie w tym roku od 12 czerwca do 27 sierpnia. Zaplanowano dwanaście koncertów w dziewięciu obiektach sakralnych, w plenerze, a także w siedzibie Filharmonii Łódzkiej.
Preludium festiwalowe wybrzmi 12 czerwca w Sali Koncertowej przy ul. Narutowicza w Łodzi – będzie jednocześnie uroczystością związaną z obchodami stulecia dwóch zespołów: Chóru Męskiego „Lutnia” w Warcie oraz Chóru Mieszanego Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi. Inauguracja imprezy zaplanowana została na 26 czerwca w Charłupi Małej: zagra Śląska Orkiestra Kameralna i trio jazzowe pod kierunkiem Piotra Pławnera. Ostatnie wydarzenie będzie koncertem specjalnym zatytułowanym „Pożegnanie z latem” – odbędzie się on w siedzibie Filharmonii z udziałem Orkiestry Symfonicznej FŁ.

Ponadto wystąpią znakomici – nie tylko polscy – artyści, wśród których znaleźli się: João de Sousa, Marcin Masecki, Erlendis Quartet, Wernyhora, Bastarda Trio, Altberg Ensamble, Equilibrum String Quartet. Słuchać będziemy muzyki barokowej, klasycznej, romantycznej i nowej, zarówno świeckiej, jak i religijnej. Zabrzmią opracowania portugalskich pieśni fado, muzyka tatarska i folklor wschodniego pogranicza Polski.

Koncerty odbędą się m.in. w Charłupi Małej, Bełdowie, Żarnowie, Krośniewicach, Łowiczu, Przedborzu, Arboretum SGGW w Rogowie, Gidlach, Zgierzu i Łodzi.

Festiwal odbywa się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

Szczegóły na stronie filharmonia.lodz.pl
  • 12-06-2022 - 27-08-2022

Kategoria

Muzyka