Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

35 ŁóPTA - Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich 2022

W dniach 07-08-09 października 2022 w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się 35. edycja Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich ŁóPTA. Zgłoszenia do 19 września!
Prezentujemy wiadomość-zaproszenie od Organizatorki wydarzenia:

Kochani ŁóPTOWICZE!

Z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni do zmiany terminu tegorocznej ŁóPTY. Wracamy do terminu październikowego i aktualna data to: 07-08-09 października 2022. Na karty zgłoszeń wraz z podpisaną zgodą i klauzulą RODO, czekamy do 19 września (liczy się data stempla pocztowego), w przypadku przesłania drogą mailową do 19 września do godz. 23:59.
W tym roku przypada 35 edycja ŁóPTY - taka ładna, prawie okrągła.  Po dwóch latach edycji online, nareszcie ŁóPTA w naturalnym wyglądzie, czyli wszystko na żywo! I spektakle i jurorzy, recenzenci zasiadający na widowni (a nie przed monitorami) i oczywiście publiczność! A co za tym idzie - gorące omówienia, spotkania z jurorami i młodymi artystami (młodymi bez względu na wiek). Są też zmiany: brak największej sceny, czyli sali nr 6 (pieszczotliwie zwaną też Kolumnową), ale mamy w zamian salę Kina Szpulka. Powracają warsztaty teatralne dla uczestników ŁóPTY, póki co, kto będzie je prowadzić - wiem tylko ja ;) A kto zasiądzie w Jury - dowiecie się pierwszego dnia ŁóPTY. Taka słodka tajemnica. W tym roku nie możemy niestety zaproponować Wam darmowego noclegu w ŁDKu, ale do września jest jeszcze trochę czasu i może wymyślimy coś innego. 

Z inicjatywy Mariana Glinkowskiego w 1988 roku zorganizowano pierwszą edycję Przeglądu. Dla wielu wykonawców i widzów jest on najważniejszym festiwalem teatru nieinstytucjonalnego w Łodzi i województwie łódzkim. W kuluarach często mówi się o wysokiej jakości artystycznej przedstawień, co w obiegowej opinii krążącej po Polsce przyczynia się do zaliczania ŁóPTY do jednego z najważniejszych przeglądów tego typu. Laureatów z Łodzi często nagradzano na festiwalach teatralnych w całej Polsce. Od 8 lat ŁóPTA ma rangę ogólnopolską i jest jedynym w Polsce przeglądem teatrów amatorskich o formule otwartej.
Ideą przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej poszczególnych grup. Do roku 2018, najlepsze przedstawienie było nominowane do Łódzkich Spotkań Teatralnych. 

Czytajcie uważnie Regulamin! 

Jeśli będziecie mieli pytania lub wątpliwości podczas wypisywania karty zgłoszenia, piszcie: teatr@ldk.lodz.pl lub dzwońcie: 797-326-199. Odpowiem na Wasze pytania. 

Czekam na Was z wielką niecierpliwością i radością!

Wasza organizatorka
Gabriela Synowiec - Zespół ds. TeatralnychPoniżej do pobrania Regulamin z kartą zgłoszeniową. Zachęcamy do udziału!