Wystawa prac z Centrum Edukacji „Erudio”

21 maja br. (poniedziałek) o godz. 19.00 w Student Cafe przy Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych odbędzie się prezentacja prac słuchaczy Centrum, które powstały na warsztatach pod kierunkiem Marka Gajewskiego. Tematem wystawy jest przetworzenie fotografowanej rzeczywistości.
więcej

Przedborskie spotkania z poezją Marii Konopnickiej

Miejski Dom Kultury w Przedborzu oraz Towarzystwo im. Marii Konopnickiej serdecznie zapraszają do udziału w XXXIII edycji Ogólnopolskich Spotkań z Poezją M. Konopnickiej, która odbędzie się w dniach 26 – 27 maja w Przedborzu. Regulamin i karta zgłoszenia na konkurs do pobrania na stronach internetowych www.przedborz.pl oraz www.przedborz.com.pl .
więcej

Wieczór francuski „La vie en rose” w AOIA

21 maja (poniedziałek) o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie inaugurujące nowy cykl Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych - "Muzyczne podróże". Pierwsze spotkanie będzie poświęcone muzyce francuskiej.  
więcej

"Moja jedyna, mój skarb"

Zapraszamy Panstwa na koncert z okazji Dnia Matki 2012 zatytułowanego "Moja jedyna mój skarb", który odbędzie się w Sali Widowiskowej MOK Głowno 24 maja o godzinie 18.00
więcej

Studium Muzyki Współczesnej w AOIA

22 maja (wtorek) w godz. 19:00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbędzie się Studium Muzyki Współczesnej. Wystąpi Bogusław Schaeffer (ur. 1929) – polski kompozytor, dramaturg, grafik i czołowy przedstawiciel polskiej awangardy muzycznej. Zaprezentuje utwory takie jak: Assemblage (1966), Symfonia elektroniczna (1966), Heraklitiana (1970). Imprezę poprowadzi i poprzedzi Wykładem Zbigniew Ziółek. wstęp kosztuje 5 zł. 
więcej

Koncert „Smyczki na jazzowo” w AOIA

23 maja (środa) o godz. 19:00  w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi  odbędzie się koncert „Smyczki na jazzowo” Zagra nowo powstały zespół jazzowy - Typhoon String Quartet w składzie: Marta Pawłowska, Agata Zamirska - skrzypce, Martyna Susek - altówka, Marta Kotaszewska – wiolonczela (Akademia Muzyczna w Łodzi).
więcej

Majowa Hurtownia Sztuki w Głownie

24 maja o godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystaw malarstwa, fotografi, kidsartu oraz florystyki artystycznej w ramach Hurtowni Sztuki Maj 2012 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Zobaczymy prace malarskie Haliny Błażynskiej, fotografie autorstwa Szymona Barny, dziecięcy świat plastyczny Julii Pawełczyk oraz florystykę artystyczną.
więcej

Zagraniczni wolontariusze w MCK Bełchatów

W dniach 18.05. – 20.05. po raz kolejny Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie będzie gościć wolontariuszy, którzy przebywają w Polsce w ramach projektu „Senior Environmentalists", czyli Projektu Wolontariatu dla Seniorów realizowanego w ramach programu Grundtvig. Skierowany jest on do osób w wieku 55+, które angażują się w działania proekologiczne i obywatelskie.
więcej

zmagania gmin w Moszczenicy

19 maja w Moszczenicy swoje 20-lecie świętować będzie Państwowa Straż Pożarna podczas pikniku strażackiego, w ramach obchodów Dnia Ziemi Piotrkowskiej. 10 drużyn walczyć będzie o miano najlepszej w czasie organizowanych zawodów.
więcej

Kapela podwórkowa z Moszczenicy w Płocku

W pierwszy weekend maja Kapela Tolka Gałązki z Moszczenicy została zaproszona do Płocka gdzie na starym Rynku odbywają się corocznie występy kapel podwórkowych. Tym razem oprócz zespołu z Moszczenicy wystąpiła kapela Stasia Wielanka, Płocka Kapela Podwórkowa, Paka z Grajewa, Kapela Folkloru Miejskiego- Fidelis oraz Parczewska Kapela Podwórkowa.
więcej

Konferencja "Łódzkie Czyta"

16 maja w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wyjątkowy projekt, którego realizację biblioteka rozpoczyna w tym roku. Program „ŁÓDZKIE CZYTA” będzie realizowany od połowy maja do grudnia 2012 na terenie Łodzi i województwa. W ramach projektu odbędzie się wiele wydarzeń zorganizowanych nie tylko przez wojewódzką bibliotekę, ale także w ośrodkach partnerskich w regionie. Serdecznie zapraszamy!
więcej

Rusza program "ŁÓDZKIE CZYTA"

W maju rozpoczyna się przedsięwzięcie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi pod hasłem "ŁÓDZKIE CZYTA". W ramach przedsięwzięcia aż do grudnia 2012 r. w Łodzi i regionie odbędzie się szereg imprez, które będą promowały czytelnictwo.
więcej