EUROPEJSKA NOC MUZEÓW W MUZEUM W RADOMSKU

Zdarza się kilka nocy w roku, kiedy nie warto spać. Do jednej z nich niewątpliwie należy NOC MUZEÓW. Ci co tego doświadczyli - wiedzą, ci co jeszcze nie - zobaczą, że jest to wyjątkowe przeżycie dla dorosłych, młodzieży, a nawet dzieci. Wzorem lat ubiegłych Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku przyłącza się do tegorocznej edycji Nocy w Muzeum, która odbędzie się 19/20 maja 2012r. w godzinach od 18.00 do 1.00.
więcej

Wernisaż "Anioły życia"

18 maja w piątek o godz.14.00 w Klubokawiarni w Aleksandrowie Łódzkim (ul.Ogrodowa 1) otwarta zostanie  wystawa niezwykłych prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej aleksandrowskiego Koła  Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.
więcej

NOC MUZEÓW w AOIA

19 maja 2012, sobota, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na Noc Muzeów. W programie m.in. koncerty, występy taneczne, prezentacje filmowe i warsztaty. AOIA zaprasza od godziny 21.00 do swojej siedziby. Wstęp wolny (obowiązują zapisy na warsztaty).
więcej

1 RAJD ROWEROWY "GRAJ W DZIEDZCTWO"

W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek oraz akcji "Odjazdowy Bibliotekarz" Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach zaprasza na I Rajd Rowerowy "Graj w Dziedzictwo". Rajd rozpocznie się 19 maja o 13.00.
więcej

Klub Podróżnika – wyprawa do Sri Lanki

Klub Podróżnika – wyprawa do Sri Lanki Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejną odsłonę „Klubu Podróżnika”. W dniu 17.07.2012, o godz. 18:00, w sali klubowej MCK odbędzie się spotkanie z bełchatowianinem - Arkadiuszem Kostrzewskim. 
więcej

Sesja naukowa pn. "Życie w satelicie"

Polskie Towarzystwo Ludoznawcze o/Łódź, Łódzki Dom Kultury, Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ  zapraszają do udziału w sesji naukowej pn. "Życie w satelicie. Tożsamość na obrzeżach aglomeracji łódzkiej". Spotkanie odbędzie się 18 maja w ŁDK, sali 221, od godz. 10.
więcej

"Sobótka" w Smardzewicach

Gmina Tomaszów Mazowiecki serdecznie zaprasza na imprezę plenerową "SOBÓTKI", która odbędzie się 22 czerwca 2012 w Smardzewicach, na terenie tzw. Ogrodów Smardzewickich nad rzeką Pilicą.
więcej

Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Pasiaczek"

W sobotę 12 maja Miejski Dom Kultury w Opocznie tętnił nie tylko życiem ale przede wszystkim muzyką ludową z całej Polski. Do Opoczna zjechały 22 zespoły folklorystyczne na II Ogólnopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych Dzieci i Młodzieży „Pasiaczek”, który odbył się w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Opoczno 2012”.
więcej

Bełchatowskie Senioralia 2012

19 maja w Miejskim Centrum Kultury oraz na Placu Narutowicza w Bełchatowie odbędzie się druga edycja bełchatowskich senioraliów. Celem senioraliów jest integracja środowiska seniorów. Dlatego też do udziału w imprezie, poza słuchaczami Uniwersytetu III Wieku, zaproszono osoby zrzeszone w bełchatowskich klubach seniorów. 
więcej

Tydzień Bibliotek w Aleksandrowie Łódzkim

Od 8 do 28 maja w Biblioteka w Aleksandrowie Łódzkim włącza się do obchodów Tygodnia Biblotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Biblioteka w grze". W programie m.in. spotkania, wystawy, gra w kalambury, zajęcia dla dzieci, warsztaty litracko-plastyczne dla młodzieży.  
więcej

Władysław Winiecki - litografie

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wystawę pt: Władysław Winiecki – litografie. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 maja 2012 roku o godz. 18.00. Prace prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Pana Leonharda Klosa zamieszkałego w Varrelbush (Niemcy) i Błażeja Ostoi Lniskiego, byłego asystenta Władysława Winieckiego, a obecnie prowadzącego Pracownię Litografii w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
więcej

Remont w brzezińskiej Bibliotece rozpoczęty

Brzezińską Miejską Bibliotekę Publiczną czeka mała rewolucja. Na remont tej placówki pozyskano bowiem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 60.000 zł w ramach Programu Wieloletniego Kultura+, Priorytet: Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek.  
więcej