Opowieści z kubryku i wacht

14 kwietnia 2012 o godz.17.00  w ŁDK nastąpi inauguracja cyklu spotkań ze znanymi żeglarzami oraz artystami, osobami, których życie związane jest z morzem.
więcej

Koncert Krzysztofa Cwynara

Łódzki Dom Kultury przedstawia Państwu ofertę niezwykłego koncertu, lubianego i cenionego piosenkarza, kompozytora, poety, animatora kultury Krzysztofa Cwynara. Jednocześnie zapraszamy na koncert artysty, który odbędzie się w ŁDK 26 kwietnia o godz. 19.00 .
więcej

Wystawa ceramiki w Bełchatowie

Zapraszamy na otwarcie wystawy prac ceramicznych, które powstały w pracowni Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie. Swoje prace zaprezentują osoby czynnie działające w pracowni.
więcej

Koncert zespołu BABU KRÓL

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych "Trzcina" z Tomaszowa Mazowieckiego zaprasza 20 kwietnia br. na koncert duetu BABU KRÓL.
więcej

„Najpiękniejsze kwiaty WIOSNY”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Przedborzu ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół podstawowych pt. „Najpiękniejsze kwiaty WIOSNY”, na który napłynęło ponad siedemdziesiąt prac. Wystawa potrwa do końca maja!
więcej

Konsul w Bibliotece w Brzezinach.

Znane jest powszechnie hasło „z książką przez świat”. Miejska Biblioteka Publiczna w Brzezinach wprowadza je w życie, organizując w swoich murach spotkania z pracownikami dyplomatycznymi różnych państw, którzy opowiadają o kulturach różnych narodów.
więcej

Zanzibar - magiczna mozaika kultur

Łódzki Dom Kultury i Polskie Towarzystwo Ludoznawcze Oddział w Łodzi zapraszają na spotkanie z Jolantą Koziorowską - 20 kwietnia 2012 roku, godz. 17:00, sala 408 [Łódź, ul Traugutta 18]. Wstęp wolny.
więcej

Wielkanocna wystawa

Po raz piąty Poddębicki Dom Kultury i Sztuki zaprasza na wyjątkową wystawę prezentującą polskie obrzędy, zwyczaje i tradycje związane z okresem Świąt Wielkanocnych. W tym roku na wystawie pokonkursowej można zobaczyć kartki i stroiki wielkanocne.
więcej

"Poczuj Teatr" za nami

W dniach 23 - 27 marca 2012 w Aleksandrowie Łódzkim obchodziliśmy Święto Teatru "Poczuj Teatr", na które złożyło się wiele interesujących wydarzeń. Organizatorami ich była Biblioteka Publiczna im.Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim oraz Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa.  
więcej

"Życie i twórczość Daniela Olbrychskiego"-konkurs

Ponad 120 uczniów z radomszczańskich szkól wzięło udział w konkursie Wiedzy o filmie „Życie i twórczość Daniela Olbrychskiego”. Konkurs to jeden z elementów VIII Dni Kina, których bohaterem w tym roku jest Daniel Olbrychski.
więcej

„Wielkanocne Spotkania z Tradycją”

W ramach, realizowanego przez Ośrodek Regionalny ŁDK programu edukacyjnego „Spotkania z Tradycją”, odbyło się kilkanaście przedświątecznych warsztatów z plastyki obrzędowej i zdobniczej.
więcej

Wystawa w Muzeum Regionalnym w Radomsku

W dniu 31.03.2012r. w Galerii Muzeum odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej „Samotnik z Radomska” – Fotografie Edmunda Osterloffa z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
więcej