Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 5 =

Amerykański sen – fotografie

Muzeum Regionalne w Brzezinach wraz z Łódzkim Domem Kultury zaprasza na wystawę „Amerykański sen Czesława Czaplińskiego. Fotografie”.
Po zakończeniu prezentacji wystawy „Amerykański sen Czesława Czaplińskiego. Fotografie” w Galerii Imaginarium w Łódzkim Domu Kultury (czynnej do 30 lipca br.) wystawa pojedzie do Muzeum Regionalnego w Brzezinach, gdzie zostanie otwarta, w nowej aranżacji, 4 sierpnia o godz. 18.

Na wernisażu obecny będzie autor fotografii Czesław Czapliński oraz Zbigniew Zamachowski. Wydarzenie uświetni koncert fortepianowy Yevhenii Savchenko – absolwentki Konserwatorium Muzycznego w Doniecku.

Poza zdjęciami Jerzego Kosińskiego, Ryszarda Kapuścińskiego, Zbigniewa Brzezińskiego i panoramami Nowego Jorku zobaczymy na niej wielkoformatowe kadry z ostatniej podróży Michaela Jacksona do Polski z 2009 roku oraz zdjęcia urodzonego w Brzezinach Zbigniewa Zamachowskiego.


Wystawie towarzyszy polsko-angielski katalog i ostatnia, 45. książka Czaplińskiego "Ryszard Kapuściński. Życie w podróży, życie jako podróż. Rozmowy" wydana w 2022 roku przez Czytelnika. 
  • 04-08-2022 godz 18:00 - 30-09-2022

Kategoria

Sztuka

Adres

ul. Piłsudskiego 49; 95-060 Brzeziny

Kontakt

tel. 46 874 33 82
muzeum@brzeziny.pl