Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 4 =

Dyskusyjny Klub Niepokornych i Poszukujących / Kino Eco

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych zaprasza na bezpłatne projekcje filmów eko połączone ze spotkaniami z gośćmi specjalnymi.
Data: 29.06.2022
Godzina: 18.00
Miejsce: Klubokawiarnia „Kipisz” ul. Piotrkowska 282
Organizator: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Wydarzenie bezpłatne


„Antropocen: epoka człowieka” - projekcja filmu w reż. Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky, a po projekcji filmu spotkanie z gośćmi: Franciszkiem Domańskim i Igą Bugalą (Młodzieżowy Strajk Klimatyczny)

Kręcony przez cztery lata z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik i wysokiej jakości sprzętu film dokumentuje formy oraz przejawy dominacji człowieka nad Ziemią. Weszliśmy w epokę, w której ludzka działalność kształtuje naszą planetę, bardziej, niż kiedykolwiek do tej pory naturalna siła. Film stawia wiele pytań. Czy jesteśmy w stanie uśmiercić naturę? Czy antropocen to koniec gatunku ludzkiego. A może początek nowego, niekoniecznie wcale ludzkiego?

Prowadząca Mariola Wiktor: specjalistka d.s. edukacji filmowej, dziennikarka filmowa relacjonująca festiwale polskie i zagraniczne (Berlinale, Cannes, Transatlantyk, Karlowe Wary, Wenecja, Gdynia, Kamera, Akcja, Nowe Horyzonty). Współpracująca z m.in. z Magazynem Filmowym SFP, FilmemTV Kamerą, Zwierciadłem Sensem, jurorka FIPRESCI, wykładowczyni (gościnnie) w Szkole Wajdy, dyrektor programowa i artystyczna Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi (2009- 2015).
Jurorka na tegorocznej edycji festiwalu filmowego w Cannes.


Data: 06.07.2022
Godzina: 18.00
Miejsce: Klubokawiarnia „Kipisz” ul. Piotrkowska 282
Organizator: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Wydarzenie bezpłatne.
Pomysłodawczyni: Mariola Wiktor


„Jestem  Greta”  – film w reż. Nathan Grossman i spotkanie po projekcji poprowadzi Patryk F.R. Ostrowski (filmoznawca UŁ).

W sierpniu 2018 roku 15-letnia Greta Thunberg rozpoczyna pod szwedzkim parlamentem klimatyczny strajk szkolny. Stawia tym samym pytanie dorosłym: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole?

W ciągu kilku miesięcy jej akcja nabiera rozpędu i przekształca się w globalny ruch społeczny. Spokojna szwedzka uczennica ze spektrum autyzmu zmienia się w światowej sławy aktywistkę. Film pokazuje historię Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do dramatycznej morskiej przeprawy do Nowego Jorku na szczyt ONZ w sprawie klimatu.Udział w wydarzeniach jest jednoznaczny z udzieleniem zgody na wykorzystanie wizerunku (foto/video) na potrzeby dokumentacji projektu  "Ruch kreuje przyszłość".

Dyskusyjny Klub Niepokornych i Poszukujących odbywa się w ramach projektu "Ruch kreuje przyszłość".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego. Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi. Honorowy patronat Prezydent Miasta Łodzi.