Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =

Fotografie Czesława Czaplińskiego – relacja z wernisażu

W czwartek, 4 sierpnia br., w Muzeum Regionalnym w Brzezinach została otwarta druga odsłona wystawy "Amerykański sen Czesława Czaplińskiego. Fotografie", wcześniej (14 maja - 30 lipca 2022) prezentowanej w Galerii Imaginarium Łódzkiego Domu Kultury. Poniżej fotorelacja z wernisażu.
Ekspozycja, oprócz przywiezionych z Łodzi zdjęć Zbigniewa Brzezińskiego, Ryszarda Kapuścińskiego, Jerzego Kosińskiego i panoram Nowego Jorku, obejmowała także fotografie z ostatniej wizyty Michaela Jacksona w Polsce w 2009 roku (plansze w galerii zewnętrznej) oraz serię zdjęć Zbigniewa Zamachowskiego z 1997 roku – aktora urodzonego w Brzezinach i zaprzyjaźnionego z lokalnym muzeum, który uświetnił wernisaż swoją obecnością.

Na otwarciu obecny był także Czesław Czapliński, który odpowiadał na pytania publiczności dotyczące prezentowanych zdjęć i swojej amerykańskiej kariery, podpisywał również towarzyszące wystawie wydawnictwa (katalog wydany przez ŁDK oraz swoją najnowszą książkę "Ryszard Kapuściński. Życie w podróży. Życie jako podróż. Rozmowy"), kurator wystawy Waldemar Drozd, prezes wydawnictwa Czytelnik Marian Sewerski oraz burmistrz Miasta Brzeziny, Ilona Skipor.

Wystawa będzie czynna do 30 września br. i, jak zapowiada dyr. muzeum, Paweł Zybała, towarzyszyć jej będą dodatkowe wydarzenia, takie jak spotkanie promujące książkę Czesława Czaplińskiego czy recital Zbigniewa Zamachowskiego.

Szczegóły na stronie: Muzeum Regionalne w Brzezinach.

Autorem fotorelacji jest  Monika Nowakowska.