Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Koncert: WSPÖŁGŁØSY

Typo i logo Hakobo

W Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, Fundacja Flap People zaprasza na premierowy koncert projektu WSPÖŁGŁØSY, którego pomysłodawcą jest łódzki kompozytor i pianista Marcel Baliński. Jego autorskie kompozycje wykona chór osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, działający przy Warsztatach Terapii Zajęciowej Spółdzielni ORPEL. 
Wokalistom towarzyszyć będzie kwintet wybitnych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej i awangardowej.

WSPÖŁGŁØSY wyrastają z przekonania o równości wszelkich przejawów ludzkiej ekspresji. Podczas wielomiesięcznych prób, Baliński wypracował z wokalistami i zespołem wspólny język, pomagając muzykom znaleźć najbliższe im środki wyrazu. Śpiew, recytacja i gra na instrumentach stoją tu w równym rzędzie z tupaniem, mlaskaniem, szeptaniem czy tańczeniem. W kompozycjach, zawierających dużo elementów improwizowanych, chór i zespół współtworzyć będą oryginalne faktury, na żywo reagując na nowe pomysły muzyczne. Tak egalitarna współpraca jest rzeczą unikatową, z którą nie spotkał się jeszcze żaden z realizatorów tego projektu.

WSPÖŁGŁØSY zagrają 3 grudnia 2021 roku w Studio Koncertowym im. H. Debicha Radia Łódź. Koncert transmitowany będzie na antenie radia, oraz na stronie facebookowej projektu: www.facebook.com/wspolglosy. Zapis z koncertu dostępny będzie również po jego zakończeniu na Facebooku i YouTube.


WSPÖŁGŁØSY
STUDIO KONCERTOWE IM. H. DEBICHA - RADIO ŁÓDŹ

3 GRUDNIA 2021 // 19:00
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

WSPÖŁGŁØSY - CHÖÖÖR i KWINTET MARCELA BALIŃSKIEGO

KONCERT MUZYKI IMPROWIZOWANEJ W SKŁADZIE:
GRUPA WOKALNA PRZY WARSZTATACH TERAPII ZAJĘCIOWEJ ORPEL
KWINTET MARCELA BALIŃSKIEGO
// MARCEL BALIŃSKI
// BARTOSZ SKIBIŃSKI
// MARCIN ZABROCKI
// RAFAŁ RÓŻALSKI
// BARTOSZ SZABLOWSKI


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.