Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

„Król Maciuś Pierwszy” - spektakl dla dzieci

Spektakl pt. "Król Maciuś Pierwszy" opowiada historię małego królewskiego syna, który wskutek posępnego zrządzenia losu nieoczekiwanie zostaje królem. Nie mając żadnego doświadczenia musi rządzić krajem, toczyć wojny i sam stawać do walki...
W realizacji trudnych zadań wspiera go jedynie dwóch przyjaciół: stary doktor, oraz chłopiec imieniem Felek. Jednym z najważniejszych rozporządzeń króla Maciusia staje się decyzja o utworzeniu republiki dzieci i oddanie w ich ręce władzy w kraju, która tylko z pozoru jest słuszna - w rezultacie doprowadza go do szeregu fatalnych zdarzeń, a w konsekwencji do jego klęski.

Janusz Korczak, który jak rzadko kto kochał dzieci, w powieści, na podstawie której został zrealizowany spektakl, unaocznia młodym odbiorcom format zjawiska jakim jest dorastanie z wszystkimi tego faktu konsekwencjami. Za najważniejszą uznał umiejętność podejmowania decyzji oraz ponoszenia za nie odpowiedzialności. Uobecnia słuszność zasady, która głosi, że w życiu najbardziej liczy się wiedza, a jedyną metodą na jej zdobycie jest mądra i wszechstronna edukacja. Pokazuje, że życie to nie tylko pasmo sukcesów, ale że są w nim też porażki, które mogą nauczyć nas więcej, niż nie jeden tryumf.

Przedstawienie zrealizowane jest z zastosowaniem marionetek, oraz w planie aktorskim, w którym pojawią się elementy ruchu wywiedzione z komedii dell arte, oraz bliskie konwencji Monty Pyhtona. Opowieść obfituje w szereg zabawnych, przeplatanych nastrojowymi scen, z których wyłania się wzruszająca i mądra opowieść o małym, bohaterskim władcy, który chciał być królem wszystkich dzieci. Całości dopełniają ułożone w dynamiczną choreografię piosenki.

Adaptacja i reżyseria: Czesław Sieńko
Scenografia: Iza Toroniewicz
Muzyka: Mirosław Gordon
Choreografia i ruch sceniczny: Piotr Suzin


„Król Maciuś Pierwszy” - spektakl dla dzieci
18 grudnia 2021 (sobota), godzina 16:00.
Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski)
Bilety w cenie: 15 zł (ulgowy), 20 zł (normalny) do kupienia w kasie SCK lub na www.scksieradz.pl)


Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Zakrywanie ust maseczką – OBOWIĄZKOWE. Wszystkich uczestników prosimy o przestrzeganie o zasad oraz zachowanie bezpiecznej odległości 1,5 m przed, po, jak i w trackie trwania samego wydarzenia.