Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 3 =

„Obrazy audytywne” Oli Kozioł

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy Oli Kozioł „Obrazy audytywne”, który odbędzie się 26 maja o godzinie 19:00.
- Obrazy Oli Kozioł nawiązują do pierwszych eksperymentów z fonoautografem i fonografem. Czarne tonda mają coś wspólnego z pierwszymi, zapewne nieudanymi, doświadczeniami Emila Berlinera (wynalazcy gramofonu) czy kultami cargo zaobserwowanymi na wyspach Oceanu Spokojnego, głównie Melanezji podczas II wojny światowej, gdzie rdzenni mieszkańcy, widząc białego człowieka, próbowali wytwarzać różne przedmioty, które on posiadał (tj radia, samoloty, okulary), używając do tego orzechów kokosowych, słomy i gliny.
- prof. dr hab. Piotr Stachlewski

Ola Kozioł ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz edukację artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuje się performansem, malarstwem, wideo, instalacją.
W swoich performansach bazuje na głosie, wykorzystując technikę śpiewu białego. Uwielbia też chodzić, traktując „pielgrzymowanie” jako gest artystyczny. Porusza tematy związane z prawami zwierząt, relacjami międzyludzkimi i międzygatunkowymi, szacunkiem dla przyrody. Szuka kontaktu z naturą, próbując odnaleźć swoją tożsamość i duchowość. Ekologię łączy z posthumanizmem, krytyką konsumpcjonizmu, wątkami feministycznymi, pacyfizmem. Wspólnie ze Suavasem Lewy tworzy grupę artystyczną Przepraszam. Współrealizuje i wspiera projekty edukacyjne, artystyczne i społeczne. Trzy prace Oli Kozioł z serii „Święci” prezentowane były podczas 16. Międzynarodowego Triennale Tkaniny w CMWŁ.

Obrazy audytywne
26.05.2022–10.07.2022
Wernisaż wystawy: 26.05.2022 godz. 19:00 (CMWŁ, budynek D)

Identyfikacja wizualna wystawy: Mariusz Andryszczyk
Prezentacja jest częścią dyplomu doktorskiego zrealizowanego pod kierunkiem prof. dra hab. Piotra Stachlewskiego.