Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

PASTELOWY WIATR - WYSTAWA ROMANA WRZEŚKIEWICZA

Roman Wrześkiewicz

Roman Wrześkiewicz proponuje odwiedzającym Galerię Kawiarnia w Łódzkim Domu Kultury wystawę prac plastycznych o poetycko brzmiącym tytule „Pastelowy Wiatr”. Wernisaż 18 lutego o godz. 16.00.
Artysta szlifował swój warsztat w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Łodzi. Mieszka i tworzy w Ozorkowie.
Jak sam opowiada:

Pastel dominuje w mojej malarskiej przygodzie. Malowanie pastelami jest w moim mniemaniu bliskie rysunkowi w tym znaczeniu, że podobnie jak ołówek, twardy kawałek pastelu przenosi bezpośrednio z palców na papier gest rysunkowy. Poprzez opozycję - pędzel z farbą wodną, czy olejną zmiękcza gest. Ciekawość i próba udowodnienia sobie umiejętności pracy pędzlem i farbami prowadzi z kolei do powstania obrazów akrylowych, które również prezentuję w skromniejszej objętości na wystawie. Inspiruje mnie natura z jej wizualnymi przejawami. Prezentowanych kilkanaście pasteli wybrałem tak, aby jak najdokładniej pokazać to, co stanowi centrum mojego wewnętrznego świata.

Wernisaż: 18.02.2023 / godz. 16.00
Termin wystawy: 18.02-03.03.2023
Galera Kawiarnia w Łódzkim Domu Kultury, ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź


Zwiedzanie wystawy możliwe tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 797 326 206 lub 797326193, wstęp do Galerii Kawiarnia jest wolny.