Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Spotkanie z podróżnikiem Markiem Pindralem

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza na spotkanie „Pocztówki ze świata - intrygująca Europa, Bliski Wschód i Azja” z podróżnikiem Markiem Pindralem: 14 czerwca 2022 r. godzina 17:00, ul. Żwirki i Wigury 4.
Tym razem pokonamy z Markiem Pindralem tysiące kilometrów, od lodowatej północy Europy, poprzez spalony słońcem Bliski Wschód, na zielonej Azji kończąc. Autor opowie, co go tam fascynowało, intrygowało, a często szokowało.  Dowiemy się zatem, w którym kraju woda mineralna płynie w kranach i gdzie zjada się portrety.  Oraz gdzie łąki rosną na dachach. Będzie także o  kobietach-żyrafach, Końcu Świata i gdzie w bankomatach zamiast pieniędzy dostaje się sztabki złota. O szalonych królach, o tym, że na pogrzebie można tańczyć, cmentarz pomalować w kolorach tęczy, a wojny toczyć na czekolady…

Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, poza Polską zamieszkując na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Także książki – przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów („Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku”), w 2013 ukazała się jego książka, poświęcona Państwu Środka („Chiny od góry do dołu”), w 2015 „W cieniu minaretów. Oman” (pierwsza polska książka o tym kraju), w 2018 „Indie czyli świat”. W 2019 ukazało się drugie, autorskie wydanie „Chin”, a w 2020 - „Pocztówki ze świata”.

www.marekpindral.com
www.facebook.com/marekpindral