Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

Spotkanie z Zośką Papużanką i Michałem Rusinkiem

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na spotkanie online z Zośką Papużanką oraz Michałem Rusinkiem. Spotkania będą tłumaczone na Polski Język Migowy.
20 maja 2021 roku o godz. 19.00 - spotkanie online z Zośką Papużanką

Autorka mieszka i pisze w Krakowie, uczy języka polskiego. Zadebiutowała w roku 2012 „Szopką”, która przyniosła jej nominacje do Nagrody Literackiej Nike i do Paszportów „Polityki”. W 2016 roku ukazała się jej druga powieść, „On”, nominowana do Paszportów „Polityki”, nagrody Gryfia i wyróżniona tytułem Krakowskiej Książki Miesiąca, w 2017 roku zbiór opowiadań „Świat dla ciebie zrobiłem”, a w 2020 kolejna powieść „Przez” (https://marginesy.com.pl/autor/425). W maju 2021 r. będzie mieć miejsce premiera jej najnowszej powieści „Kąkol”.

Spotkanie poprowadzi Martyna Urbaniak - moderatorka DKK przy Bibliotece Miejskiej w Łodzi Filia Biblioteczna nr 26.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy kliknąć w link https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-online-z-zoska-papuzanka-z-tlumaczeniem-na-pjm  a następnie wpisać imię i adres e-mail.

Wydarzenie na FB


26 maja 2021 roku o godz. 14.00 - spotkanie online z Michałem Rusinkiem, literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem. Byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Autorem książek dla dorosłych i dzieci m.in. „Nic zwyczajnego : o Wisławie Szymborskiej”, „Dobra zmiana, czyli jak się rządzi światem za pomocą słów”, „Zero zahamowań”, "Gdziekolwiek jestem – jest i Miś", „Wihajster”, czy "Dziecko Gruffalo". Wchodzi w skład Rady Języka Polskiego.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kutermankiewicz, moderatorka DKK działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skierniewicach.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy kliknąć w link https://wbpwlodzi.clickmeeting.com/spotkanie-on-line-z-michalem-rusinkiem a następnie wpisać imię i adres e-mail.

Wydarzenie na FB

Spotkania odbędą się w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w województwie łódzkim”. Organizatorami spotkań są DKK działające w Łodzi i województwie łódzkim oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki.