Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =

Urodziny Łodzi w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

W urodzinowy weekend 24-25 lipca za symboliczną złotówkę będzie można zwiedzić wszystkie wystawy Muzeum: wystawę stałą „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” oraz dwie wystawy czasowe „Ziemia (P)oddana” i „Działy otwarte / Działy zamknięte”. Będzie także okazja, by zajrzeć do Kotłowni.
Dodatkowo w niedzielę 25 lipca CMWŁ zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie". Kurator wystawy Damian Langner oprowadzi zwiedzających po pięciu zabytkowych domach na terenie Łódzkiego Parku Kultury Miejskiej, w których znajdują się rekonstrukcje wnętrz mieszkalnych i rzemieślniczych z XIX i XX w., a także pokoje kontekstu.

Wystawa opowiada historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. Losy bohaterów ukazane są na przestrzeni XIX i XX w. na tle zdarzeń historycznych i społecznych. Inspiracją dla tych mikrohistorii były rodzinne wspomnienia, pamiętniki i wywiady, będące zapisem historii mówionych najstarszych mieszkańców Łodzi.


OPROWADZANIE – INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Kiedy: 25 lipca (niedziela) o godzinie 12:30 i 15:00

Bilety: normalny 15 zł | ulgowy 10 zł

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl

 

Podczas oprowadzania obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, zachowanie dystansu) oraz limit 10 osób na grupę.