Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

Wieczory Słowno-Muzyczne dedykowane K.K. Baczyńskiemu

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na wieczory słowno-muzyczne dedykowane Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu „Dzieci Niepodległej, artyści walczący piórem i czynem – „Niebo złote Ci otworzę…”.
Wieczory  te będą zwięzłą i kunsztowną opowieścią narracyjną o życiu i twórczości K.K. Baczyńskiego, jego poetyckich fascynacjach, miłości do żony Barbary i losach wojennych w wykonaniu aktorów Teatru Jaracza z Łodzi i muzyków Filharmonii Łódzkiej.

Ten wyjątkowy projekt, stanowiący efekt współpracy trzech prestiżowych instytucji kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, zostanie pokazany w pięciu miastach województwa łódzkiego w ramach programu „Łódzkie pamięta”: Łodzi, Bełchatowie, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim i Łowiczu.

Podczas wieczorów zaprezentujemy Państwu opowieść o K.K. Baczyńskim przygotowaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w reż. Matyldy Paszczenko.

Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi przedstawią interpretację wierszy i poezję śpiewaną do utworów Baczyńskiego. Tło muzyczne zapewni kwartet smyczkowy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Wieczory odbędą się:
15 listopada o godz. 17 w Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi (ul. Przędzalniana 72). Wydarzenie będzie transmitowane online;
19 listopada o godz. 17 w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie (pl. Gabriela Narutowicza 1A);
25 listopada o godz. 17 w Sieradzkim Centrum Kultury (ul. Dominikańska 19);
1 grudnia o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim (ul. 3 Maja 12);
4 grudnia o godz. 17 w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu (ul. Pijarska 2).


Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Filharmonia Łódzka.

Partnerzy wydarzenia: Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Sieradzkie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.

Bezpłatne bilety będą do odebrania w poszczególnych lokalizacjach od 10 listopada (WBP w Łodzi, MCK Bełchatów, SCK Sieradz, MOK Piotrków Trybunalski, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu).

Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej www.lodzkie.pl/kultura.

W czasie wydarzenia będą obowiązywać aktualne wytyczne sanitarne.
  • 19-11-2021 godz 17:00
  • 25-11-2021 godz 17:00
  • 01-12-2021 godz 17:00
  • 04-12-2021 godz 17:00

Kategoria

Muzyka