Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Wystawa ceramiki Jadwigi Dębskiej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach zaprasza na wystawę ceramiki Jadwigi Dębskiej. Artystka jest rodowitą łowiczanką. Zajmuje się rękodziełem artystycznym – tworzy unikalne wyroby z gliny, ceramikę zarówno o charakterze użytkowym, jak i dekoracyjnym, m.in. zestawy naczyń stołowych, figurki i rzeźby ceramiczne.
Inspiracje czerpie z łowickiej sztuki ludowej, która jest jej wielką pasją (lalki łowickie, koguciki) oraz ze świata przyrody (motywy kwiatowe i zwierzęce). Miejscem gdzie tworzy, a także prowadzi warsztaty ceramiczne, jest Pracownia Ceramiki i Rękodzieła „DeJa”. Wyroby ceramiczne ze znakiem „DeJa” pomimo nawiązań do łowickiej sztuki ludowej, są jednocześnie nowatorskie i nieco modernistyczne.

Pracownia Ceramiki i Rękodzieła „DeJa” to magiczne miejsce, w którym sztuka spotyka się z folklorem. To również miejsce pełne tradycji i dbałości o każdy szczegół.

Artystka o sobie i swojej pasji: „Pracownia Ceramiki i Rękodzieła „DeJa” zlokalizowana jest w centrum Polski, na Ziemi Łowickiej. Powstała z myślą o podtrzymaniu sztuki ludowej tego pięknego regionu i zaszczepianiu tej magicznej pasji kolejnym pokoleniom. Szanuję folklor związany z tym miejscem i podtrzymuję tradycję wyrabiania glinianych naczyń naturalnie, we wzorach związanych z tutejszą kulturą. Wszystko, co powstaje w tym miejscu, jest niepowtarzalne i unikatowe. Każda figura, ozdoba, naczynie są, od początku do końca, wykonane ręcznie i z dbałością o każdy detal. Nadaję im również modernistyczny charakter, co sprawia, że dobrze prezentują się w nowoczesnych wnętrzach.”

Wystawę oglądać można do 11 kwietnia.
Strona Facebook Biblioteki