Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

Ziemia (p)oddana – wystawa w CMWŁ

Poddana, podporządkowana, nadużywana – jakie relacje łączą człowieka z Ziemią? Dokąd zmierzamy w podporządkowywaniu sobie przyrody? Czy możemy ją bez umiaru eksploatować? Zapraszamy na otwarcie nowej wystawy w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w najbliższą sobotę 17 października o godzinie 13.00.
Nowa wystawa skłania do filozoficznej refleksji nad kondycją naszej planety i związkiem człowieka z naturą. Jest wynikiem niemal rocznego procesu, dla którego punktem wyjścia był projekt „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale” angażujący młodych (od 8 do 14 lat) ludzi i ich świeże spojrzenie na dzieła prezentowane na 16. Międzynarodowym Triennale Tkaniny. Podczas cyklu warsztatów młodzi adepci sztuki poznawali tajniki pracy kuratora, fotografa, grafika i wydawcy. Następnie sami przygotowali katalogi w oparciu o prace, które poruszają tematy według nich najistotniejsze – dotyczące związku człowieka
z naturą.

Samodzielnie wybrane i zinterpretowane przez nich dzieła artystyczne zostały uzupełnione przygotowanymi przez nich obiektami i komentarzami. Z tego niezwykłego zestawienia wyłania się obraz współczesnego świata – zagrożonego przez niszczycielskie działania człowieka. Może jednak na zmiany nie jest jeszcze za późno?

Wystawa będzie czynna od 17.10.2020 aż do końca roku.

Aby stworzyć przestrzeń do swobodnych rozmów, zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym, zapraszamy Państwa już od godziny 12.00.