Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
17-12-2023 godz 17:00 - 17-12-2023 godz 19:00

Gwiazda na Gwiazdkę: Alchemik Big Band Grzecha Piotrowskiego

Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej wspólnie z Piotrem Irlą, burmistrzem Rawy Mazowieckiej zapraszają na doroczny koncert Gwiazda na Gwiazdkę. W tym roku na scenie wystąpi Alchemik Big Band z wyjątkowym materiałem w hołdzie Elli Fitzgerald oraz Frankowi Sinatrze.
ALCHEMIK BIG BAND "Tribute to Ella Fitzgerald & Frank Sinatra"
Niedziela, 17 grudnia, godz. 17:00
Bilety w cenie 50 zł są dostępne w kasie MDK lub on-line na stronie www.biletyna.pl


ALCHEMIK BIG BAND – nowy band Grzecha Piotrowskiego, lidera formacji takich jak: World Orchestra, Alchemik, Oxen, Freedom Nation, One World. Klasyczne standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach z lat dwudziestych-czterdziestych.

W repertuarze koncertu, który grupa zagra w Rawie Mazowieckiej znalazły się utwory pisane lub aranżowane specjalnie dla Elli Fitzgerald i Franka Sinatry przez najlepszych światowych aranżerów wykonane w oryginalnych aranżacjach.

W pandemii muzycy zderzyli się z pytaniem, czy stać mnie na bycie Artystą, czy to koniec? Część odeszła z zawodu. Ci, którzy pozostali są bardziej zdeterminowani, skupieni na sztuce. To właśnie takich artystów szukałem przez lata. Moje marzenia o założeniu Big Bandu zmaterializowałem w październiku 2020 na warsztatach World Orchestra w Radziejowicach. Nazwa jest rozwinięciem i kontynuacją mojej legendarnej grupy Alchemik z końca lat 90-tych, z którą nagraliśmy trzy popularne niegdyś albumy. W tym sezonie usłyszycie nas w repertuarze “Tribute to Ella Fitzgerald & Frank Sinatra”. Aby band brzmiał najlepiej kupiłem oryginalne partytury pisane przez mistrzów aranżacji w latach 30/40-stych specjalnie dla Elli." – wyjaśnia Grzegorz Piotrowski.

Grzech Piotrowski – saksofonista, producent, wydawca, kompozytor. Twórca światowego projektu World Orchestra oraz zespołów Alchemik, Oxen, Freedom Nation, Head Up. Kompozytor muzyki filmowej m.in: “Underdog”, “Jak zostałem gangsterem”, “Powiedz to Gabi” Bask, objawienie Ameryki” (11 tytułów Grand Prix na świecie). Właściciel i pomysłodawca festiwali: Wschód Piękna” (Warmia i Mazury), Ecofonia, World Orchestra Camp Toskania (Italy), Concert in Volcano (Cabo Verde). Dyrektor artystyczny legendarnego festiwalu OLD JAZZ MEETING - Złota Tarka (od 2017r). Zdobywca Grand Prix na Hooilart Jazz festival, Grand Prix na festiwalu “Dwa Teatry”. Producent muzyczny wydarzeń telewizyjnych: Festiwal Filmów Fabularnych w Gdynii (4-krotnie), Róże Gali, Telekamery, Szansa na sukces w Sali Kongresowej, Fryderyki, Sylwester w Dwójce, 70-lecie Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Operze Narodowej i wielu innych. Kompozytor Symfonii “Lech, Czech i Rus” - premiery w NOSPR Katowice, Opera Narodowa w Warszawie Filharmonia Krakowska, Wschód Piękna oraz Symfonii “Stu” - premiery w Operze Narodowej w Warszawie i Filharmonii Rudolfinum w Pradze.

Koncert jest współfinansowany przez Urząd Miasta Rawa Mazowiecka.


Więcej informacji na stronie www.mdkrawa.pl
  • 17-12-2023 godz 17:00 - 17-12-2023 godz 19:00

Kategoria

Muzyka

Adres

ul. Krakowska 6c, 96-200 Rawa Mazowiecka

Kontakt

tel: + 48 46 815 47 11
mdkrawa@interia.pl
http://mdkrawa.pl