Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
30-09-2021 godz 18:00

Międzynarodowy Dzień Muzyki w Sieradzu

Międzynarodowe święto muzyki i muzyków przypada 1 października. W przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzyki – 30 września 2021 r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu z tej okazji odbędzie się wspaniały koncert.
Międzynarodowy Dzień Muzyki został ustanowiony 1 października z inicjatywy światowej sławy skrzypka i dyrygenta Yehudiego Menuhina w 1975 roku. Głównym celem tego święta jest przedstawienie muzyki w taki sposób, by była kojarzona jako dobro ludzkości oraz promocja muzyków jako tych, którzy tworzą piękno muzyki.

Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie Daria Zaradkiewicz – wokalistka, laureatka „Szansy na sukces” oraz licznych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych. Jak mówi o sobie „muzykę ma w sercu od dziecka”. Śpiewa w kilku językach, komponuje, emituje pozytywną energią. Towarzyszyć jej będą znani z poprzednich koncertów w Sieradzu muzycy z Pomorza. Paweł A. Nowak (akordeon) – pedagog, kompozytor, aranżer i kolekcjoner akordeonów. Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, właściciel liczącej ponad 300 sztuk kolekcji akordeonów. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Koncertuje w kraju i Europie. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i – charakterystycznym dla akordeonu – francuskim stylu musette. Paweł Urowski (kontrabas) – absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej. Na koncie ma 18 płyt. Współpracuje m.in. z: Dominikiem Bukowskim, Przemkiem Dyakowskim, Maciejem Sikałą, Weroniką Korthals, Dwikim Dharmawanem, Joanną Knitter, Wendym Landsem, Eric Allen, Akineton, Ecstasy Project, Contemporary Noise Quintet, Francesca Bertazzo Hart, Wojciechem Staroniewiczem, Maciejem Grzywaczem, Carolyn Dorfmanem, Arturem Lesickim, Adamem Wendtem.

W tym roku zabierzemy Państwa w muzyczną podróż do Francji. L`APÉRITIF – tak zatytułowany jest koncert – to unikalny kolaż dźwięków i osobowości, łączący muzyków z pasją i zamiłowaniem do piosenki francuskiej. W repertuarze odnajdą Państwo zarówno klasyczne melodie, zaczerpnięte od Edith Piaf czy Josephine Baker, jak i utwory współczesne – takich wykonawców jak Zaz. Połączenie pięknego brzemienia akordeonu z dyskretnym towarzyszeniem kontrabasu oraz charyzmatyczny wokal Darii Zaradkiewicz przeniesie Państwa w paryską atmosferę.
Koncert zorganizowany przez Towarzystwo Muzyczne FERMATA i PSM I st. w Sieradzu odbędzie się w ramach realizacji Zadania nr 3 – WZBOGACANIE ŻYCIA SIERADZAN POPRZEZ IMPREZY KULTURALNE, nad którym medialny patronat objęła rozgłośnia radiowa „Nasze Radio”.

Na koncert zapraszamy 30 września 2021 r (czwartek) o godzinie 18:00 do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Sieradzu przy ul. Jana Pawła II 48. Bezpłatne wejściówki można odebrać w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Liczba miejsc ograniczona. Zobacz zwiastun na YouTube.


Ze względu na pandemię musimy zachować reżim sanitarny. Niestety, dostępna będzie tylko połowa miejsc. Słuchaczy, którzy zdobędą bezpłatne wejściówki na koncert prosimy o dezynfekcję rąk oraz zasłonięcie nosa i ust maseczką higieniczną. W koncercie nie mogą wziąć udziału osoby chore lub mające początkowe objawy choroby oraz gdy domownicy przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  • 30-09-2021 godz 18:00

Kategoria

Muzyka

Adres

ul. Jana Pawła II 48, 98-200 Sieradz

Kontakt

tel: 43/827 17 97
sekretariat@psmsieradz.pl
www.psmsieradz.pl