Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
14-05-2022 godz 18:00 - 14-05-2022 godz 23:30

Noc Muzeów w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi

Przedstawiamy Program Nocy Muzeów (14 maja, sobota) w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi.
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Nocy Muzeów w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi!

14 maja 2022 r. godz. 18.00 - 23.30 wstęp wolny

W PROGRAMIE:
- zwiedzanie wystaw stałych
- zwiedzanie wystawy pt. W dialogu. Ukraińskie tradycje przy polskim stole/ В діалозі. Українські традиції за польським столом
- zwiedzanie wystawy pt. Od wymiany do wymiany. Banknoty polskie 1945-1995
- otwarty dziedziniec Muzeum
- Galeria Jednego Zabytku

W trakcie Nocy Muzeów jednym z punktów programu będzie prezentacja cmentarzyska z epoki brązu i wczesnej epoki żelaza w Sierpowie pod Łęczycą, należącego do największych nekropolii z tych czasów odkrytych na obszarze Polski Środkowej. Wyniki wieloletnich badań prowadzonych już od lat 30 XX wieku są przedmiotem 2 letniego projektu realizowanego w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Ochrona zabytków archeologicznych 2021” *, którego zwieńczeniem będzie wydanie w tym roku publikacji książkowej.

Na Nocy Muzeów zostanie wystawiona gablota z unikatowym znaleziskiem naczynia zoomorficznego, którego szczegóły będzie można prześledzić na towarzyszącej mu prezentacji 3D. Ponadto będą zaprezentowane 2 postery oraz udostępniony bezpłatny folder, omawiające znaleziska na cmentarzysku, zaś dla najmłodszych przewidziano egzemplarze kolorowanki oraz puzzle o tematyce z nim związanej.

*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.