Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 6 =
05-12-2021 godz 15:00

Pierwszy mecz! - wystawa

Od 5 grudnia w Muzeum w Łowiczu oglądać będzie można wystawę powstałą z okazji 100. rocznicy rozegrania pierwszego meczu przez reprezentację Polski w piłce nożnej.
Wydarzenie ma przenieść widzów w czasie i przypomnieć o pierwszym meczu rozegranym przez reprezentację Polski przeciwko Węgrom 18 grudnia 1921 r.

Wystawa ukazuje nie tylko dzieje naszej kadry, prezentuje także liczne przedmioty związane z piłką nożną, m.in. stroje reprezentacji Polski (w tym np. przedwojenne trzewiki footballowe) czy też proporce meczowe. Ekspozycję uzupełniają zdjęcia i opisy, które przeniosą widza w niesamowitą, sportową opowieść o biało-czerwonej drużynie. Na wystawie znalazły się również stroje łowickich kadrowiczów (Przemka Płachety i Maćka Rybusa). Nie zabraknie także strojów najlepszego piłkarza na świecie – Roberta Lewandowskiego.

Wystawę otworzą: były reprezentant Polski w piłce nożnej, Pan Euzebiusz Smolarek (47 występów w kadrze, 19 bramek: 2002 - 2010) oraz Pan Stefan Szczepłek, dziennikarz sportowy „Rzeczpospolitej” i „Piłki Nożnej”, autor wielu książek o tematyce sportowej). Przed wydarzeniem odbędzie się krótka konferencja prasowa, w której oprócz zaproszonych gości weźmie udział Maciej Rybus (zawodnik Reprezentacji Polski wywodzący się z Łowicza). Niestety z powodu zaplanowanego meczu w lidze angielskiej Tottenham vs Norwich, nie będzie możliwe połączenie się z Przemkiem Płachetą (drugim z łowickich piłkarzy w kadrze).

Wystawa mogła się odbyć dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu „Małe granty 2021” Łowickiego Ośrodka Kultury.

Organizatorem wystawy jest stowarzyszenie RETRO LIGA. Wsparcie organizacyjne wystawy: Muzeum w Łowiczu, Łowicki Ośrodek Kultury, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłkarzy, Firma ZOKO Haft, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Wernisaż 5 grudnia o godz. 15.00 w Muzeum w Łowiczu.


Zachęcamy również do obejrzenia filmów promujących wystawę (Przemek Płacheta i Maciej Rybus):
  • 05-12-2021 godz 15:00

Kategoria

Muzea

Adres

Stary Rynek 5/7 99-400 Łowicz

Kontakt

http://muzeumlowicz.pl/
tel. 46 837 39 28
email: sekretariat@muzeumlowicz.pl