Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
do 28 LUTEGO 2022

Nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w CMWŁ

11 czerwca rozpoczął się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W wydarzeniu mogą wziąć udział twórcy z całego świata, którzy w swojej pracy artystycznej wykorzystują medium tkaniny. Prace można zgłaszać do 28 lutego 2022 r.
więcej
21 PAŹDZIERNIKA 2021 - 31 MARCA 2022

„Helena Bohle-Szacka. Przenikanie” – nowa wystawa w CMWŁ

21 października (czwartek) w godzinach 18.00-21.00 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na wernisaż wystawy „Helena Bohle-Szacka. Przenikanie”. Wstęp bezpłatny. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do końca marca 2022 r.
więcej
3 GRUDNIA 2021 - 24 STYCZNIA 2022

Konkurs na kartkę świąteczno-noworoczną „Niech Wom się darzy”

Muzeum w Łowiczu zaprasza dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe-amatorów do udziału w konkursie na kartkę świąteczno-noworoczną „Niech Wom sie darzy”.
więcej
3 GRUDNIA 2021 - 31 STYCZNIA 2022

„Miejsce Magiczne. Kinema” – wystawa

Od 3 grudnia w Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku oglądać można niepowtarzalną wystawę „Miejsce Magiczne. Kinema”. W Muzeum dostępna jest także nowa książka dr Tomasza Nowaka „Z Kinemą w tle. Historia kinoteatru i jego wkład w życie kulturalne Radomska”.
więcej
do 7 LUTEGO 2022

„Barwy nastroju” – Wojewódzki Konkurs Plastyczny

Liceum Sztuk Plastycznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie plastycznym dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych woj. łódzkiego. Partnerem wydarzenia jest Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim.
więcej
do 24 STYCZNIA 2022

Zwierzątkowo – konkurs recytatorski

Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci w wieku 3-10 lat do udziału w konkursie recytatorskim online „Zwierzątkowo”. Nagrania nadsyłać można do 24 stycznia.
więcej