Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
do 7 PAŹDZIERNIKA 2022

III Międzynarodowy Konkurs Malarstwa Dziecięcego

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Konkursie Malarstwa Dziecięcego im. Asi Kowalczewskiej, lekarza pediatry i pasjonatki malarstwa pod hasłem „Moja rodzina, mój dom, mój kraj”.
więcej
do 10 PAŹDZIERNIKA 2022

II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Muzeum w Łowiczu zaprasza twórców ludowych oraz artystów inspirujących się wycinanką ludową do udziału w konkursie II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2022

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina

Dom Literatury w Łodzi zaprasza do udziału w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina.
więcej
do 12 SIERPNIA 2022

OTO GŁOWNA FOTO – konkurs

MOK w Głownie po raz czwarty zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejsze fotografie Głowna w kategoriach pejzaż, architektura i rodzinna re-kreacja.
więcej
do 22 PAŹDZIERNIKA 2022

5 MINUT DLA OBERKA – piąta edycja konkursu

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w kolejnej, piątej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 września!
więcej
do 12 SIERPNIA 2022

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza

Trwa nabór zgłoszeń do XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza!
więcej
do 5 WRZEŚNIA 2022

Letni FOTOpejzaż – konkurs

Ponownie szykujcie aparaty, komórki i drony! Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej zachęca do udziału w kolejnym konkursie fotograficznym: "Rawskie klimaty 2022 - Lato wszędzie".
więcej
do 15 SIERPNIA 2022

WYDARZENIE HISTORYCZNE ROKU

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi po raz kolejny zostało nominowane do prestiżowego konkursu „Wydarzenie Historyczne Roku” organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Wystawa MIASTO-MODA-MASZYNA znalazła się wśród pięciu wybranych przez Kapitułę instytucji, które powalczą o wygraną w kategorii „Wystawa”.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2022

Fotografie Czesława Czaplińskiego – relacja z wernisażu

W czwartek, 4 sierpnia br., w Muzeum Regionalnym w Brzezinach została otwarta druga odsłona wystawy "Amerykański sen Czesława Czaplińskiego. Fotografie", wcześniej (14 maja - 30 lipca 2022) prezentowanej w Galerii Imaginarium Łódzkiego Domu Kultury. Poniżej fotorelacja z wernisażu.
więcej