Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
do 7 PAŹDZIERNIKA 2022

III Międzynarodowy Konkurs Malarstwa Dziecięcego

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Konkursie Malarstwa Dziecięcego im. Asi Kowalczewskiej, lekarza pediatry i pasjonatki malarstwa pod hasłem „Moja rodzina, mój dom, mój kraj”.
więcej
do 10 PAŹDZIERNIKA 2022

II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Muzeum w Łowiczu zaprasza twórców ludowych oraz artystów inspirujących się wycinanką ludową do udziału w konkursie II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
więcej
12 CZERWCA 2022 - 27 SIERPNIA 2022

23. WĘDROWNY FESTIWAL FILHARMONII ŁÓDZKIEJ „KOLORY POLSKI”

23. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej trwać będzie w tym roku od 12 czerwca do 27 sierpnia. Zaplanowano dwanaście koncertów w dziewięciu obiektach sakralnych, w plenerze, a także w siedzibie Filharmonii Łódzkiej.
więcej
26 CZERWCA 2022 - 28 SIERPNIA 2022

Wystawa malarstwa Magdaleny Laskowskiej i Karoliny Matyjaszkowicz

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę malarstwa Magdaleny Laskowskiej i Karoliny Matyjaszkowicz „AWERS / REWERS. Po drugiej stronie pejzażu”.
więcej
23 CZERWCA 2022 - 3 WRZEŚNIA 2022

KOLEJOWE ŁÓDZKIE – wystawa pokonkursowa

Urząd Marszałkowski w Łodzi wraz z Łódzkim Domem Kultury zapraszają na pokonkursową wystawę fotografii "Kolejowe łódzkie".
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2022

XXVIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jacka Bierezina

Dom Literatury w Łodzi zaprasza do udziału w XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jacka Bierezina.
więcej
do 12 SIERPNIA 2022

OTO GŁOWNA FOTO – konkurs

MOK w Głownie po raz czwarty zaprasza do udziału w konkursie na najpiękniejsze fotografie Głowna w kategoriach pejzaż, architektura i rodzinna re-kreacja.
więcej
3 LIPCA 2022 - 28 SIERPNIA 2022

Muzyczne lato w Aleksandrowie Łódzkim

Towarzystwo na rzecz Aleksandrowa Łódzkiego zaprasza na koncerty z cyklu Muzyczne Lato w Aleksandrowie Łódzkim. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
więcej
28 CZERWCA 2022 - 4 WRZEŚNIA 2022

TME Polówka w Łodzi

Tego lata zostanie wyświetlonych ponad 100 filmów w 15 lokalizacjach na terenie całej Łodzi. Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny i bez żadnych rezerwacji. Start zawsze po 21.
więcej
do 22 PAŹDZIERNIKA 2022

5 MINUT DLA OBERKA – piąta edycja konkursu

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w kolejnej, piątej już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 września!
więcej
10 LIPCA 2022 - 28 SIERPNIA 2022

LETNIE KONCERTY W ALTANIE

Jubileuszowa edycja Letnich Koncertów w Altanie w Parku Źródliska W Łodzi. To już 10 lat spotkań ze sztuką i wakacyjnego odpoczynku przy dźwiękach muzyki.
więcej
do 12 SIERPNIA 2022

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza

Trwa nabór zgłoszeń do XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza!
więcej
do 5 WRZEŚNIA 2022

Letni FOTOpejzaż – konkurs

Ponownie szykujcie aparaty, komórki i drony! Miejski Dom Kultury w Rawie Mazowieckiej zachęca do udziału w kolejnym konkursie fotograficznym: "Rawskie klimaty 2022 - Lato wszędzie".
więcej
4 SIERPNIA 2022 - 30 WRZEŚNIA 2022

Amerykański sen – fotografie

Muzeum Regionalne w Brzezinach wraz z Łódzkim Domem Kultury zaprasza na wystawę „Amerykański sen Czesława Czaplińskiego. Fotografie”.
więcej
do 15 SIERPNIA 2022

WYDARZENIE HISTORYCZNE ROKU

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi po raz kolejny zostało nominowane do prestiżowego konkursu „Wydarzenie Historyczne Roku” organizowanego przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Wystawa MIASTO-MODA-MASZYNA znalazła się wśród pięciu wybranych przez Kapitułę instytucji, które powalczą o wygraną w kategorii „Wystawa”.
więcej
4 SIERPNIA 2022 - 2 WRZEŚNIA 2022

Rafał Urbański: ŚLAD CYFROWY #3 Engramy

4 sierpnia w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim nastąpi otwarcie nowej wystawy: Rafał Urbański – ŚLAD CYFROWY #3 Engramy.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2022

Fotografie Czesława Czaplińskiego – relacja z wernisażu

W czwartek, 4 sierpnia br., w Muzeum Regionalnym w Brzezinach została otwarta druga odsłona wystawy "Amerykański sen Czesława Czaplińskiego. Fotografie", wcześniej (14 maja - 30 lipca 2022) prezentowanej w Galerii Imaginarium Łódzkiego Domu Kultury. Poniżej fotorelacja z wernisażu.
więcej