Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
do 28 LUTEGO 2022

Nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w CMWŁ

11 czerwca rozpoczął się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W wydarzeniu mogą wziąć udział twórcy z całego świata, którzy w swojej pracy artystycznej wykorzystują medium tkaniny. Prace można zgłaszać do 28 lutego 2022 r.
więcej
25 WRZEŚNIA 2021 - 12 GRUDNIA 2021

Odszukaj wejściówki „Jesieni pełnej muzyki”

Odszukaj wejściówki zakupione w ubiegłym roku, bo już 25 września 2021 startujemy z koncertami, których nie udało się zrealizować w 2020r. Wstęp z tymi wejściówkami. Koncerty będą się odbywały w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.
więcej
25 WRZEŚNIA 2021 - 23 PAŹDZIERNIKA 2021

Wystawa Otwartej Pracowni Artystycznej OBRASKI

25 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników Otwartej Pracowni Artystycznej OBRASKI. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka.
więcej
do 28 PAŹDZIERNIKA 2021

XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – program

Przed nami wielkie święto teatru! 2 października rozpocznie się XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju. Sprzedaż biletów rusza 21 września – równolegle w kasie Teatru Powszechnego, online i w biletomacie.
więcej
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 31 PAŹDZIERNIKA 2021

„Cztery pory roku” – wernisaż wystawy

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę „Cztery pory roku”: malarstwo słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wernisaż już 1 października o godz. 14.00 (wejście od ul. 3 Maja – piwnice). Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do końca października.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2021 - 2 LISTOPADA 2021

„Wieloformy. Brama” – wystawa

Wystawa „Wieloformy. Brama” będzie jednym z wydarzeń XII Festiwalu Szaloma Asza. Wernisaż odbędzie się 7 października 2021 r. o godz. 18.00 w Galerii Okno na Sztukę Kutnowskiego Domu Kultury.
więcej
do 19 PAŹDZIERNIKA 2021

„W kadrze i dymku” – konkurs wiedzy o komiksie!

Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu ogłasza konkurs skierowany do zainteresowanej tematyką komiksów młodzieży klas VI-VIII szkół podstawowych i szkół średnich z terenu powiatów: sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego.
więcej
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 3 LISTOPADA 2021

Wystawa Uczniów Liceum Sztuk Plastycznych

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli serdecznie zaprasza na wystawę prac Uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli pt: „Kompozycje plastyczne zrodzone z inspiracji twórczością Cypriana Kamila Norwida i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”.
więcej
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 6 LISTOPADA 2021

Wystawa Mirosława Sasina „Portrety i pejzaże”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach nie zwalnia. Tym razem zaprasza Państwa do swojej placówki na wystawę Pana Mirosława Sasina pod tytułem „Portrety i pejzaże”.
więcej
do 1 GRUDNIA 2021

Pamiętnikarsko-literacki konkurs dla seniorów!

Dom Literatury w Łodzi zachęca wszystkich seniorów i seniorki do wzięcia udziału w konkursie pamiętnikarsko-literackim „Moja Łódź”. Jedynym wymogiem konkursowym jest wiek 60+.
więcej
14 PAŹDZIERNIKA 2021 - 3 LISTOPADA 2021

Detalowe spacery architektoniczne

Łodzki Dom Kultury zaprasza nauczycieli, animatorów, edukatorów, pasjonatów lokalnego dziedzictwa i wszystkie chętne osoby do udziału w detalowych wycieczkach architektonicznych po województwie łódzkim. Spacery są organizowane przez Łódzki Dom Kultury wraz z partnerami, w ramach projektu pn. Dlaczego ten dom tak wygląda? Architektura pod lupą dla najmłodszych - II edycja.
więcej
4 PAŹDZIERNIKA 2021 - 30 PAŹDZIERNIKA 2021

„Merry Christmas 2021” – Ogólnopolski Konkurs Poezji

Organizator Grupa Literacka „Forum Literackie 24/7” działająca przy Stowarzyszeniu zwykłym Ir A Artemente w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poezji „Merry Christmas 2021”.
więcej
do 20 PAŹDZIERNIKA 2021

Wieluń pędzlem malowany – konkurs!

Wieluński Dom Kultury ogłosił konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych Ziemi Wieluńskiej. Zadanie polega na stworzeniu pracy plastycznej przedstawiającej wizerunek miasta Wieluń: pejzaż, ulica, charakterystyczne budynki, miejsca ważne dla autora pracy.
więcej
do 5 LISTOPADA 2021

Festiwal piosenki ŚPIEWASIE 2021

Sieradzkie Centrum Kultury ogłosiło konkurs wokalny dla dzieci i młodzieży reprezentujące szkoły/domy kultury z terenu powiatu sieradzkiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 listopada.
więcej