Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
do 28 LUTEGO 2022

Nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w CMWŁ

11 czerwca rozpoczął się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W wydarzeniu mogą wziąć udział twórcy z całego świata, którzy w swojej pracy artystycznej wykorzystują medium tkaniny. Prace można zgłaszać do 28 lutego 2022 r.
więcej
25 WRZEŚNIA 2021 - 12 GRUDNIA 2021

Odszukaj wejściówki „Jesieni pełnej muzyki”

Odszukaj wejściówki zakupione w ubiegłym roku, bo już 25 września 2021 startujemy z koncertami, których nie udało się zrealizować w 2020r. Wstęp z tymi wejściówkami. Koncerty będą się odbywały w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim.
więcej
25 WRZEŚNIA 2021 - 23 PAŹDZIERNIKA 2021

Wystawa Otwartej Pracowni Artystycznej OBRASKI

25 września w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie odbędzie się wernisaż wystawy prac uczestników Otwartej Pracowni Artystycznej OBRASKI. Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Sztuki Jabłka.
więcej
do 28 PAŹDZIERNIKA 2021

XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – program

Przed nami wielkie święto teatru! 2 października rozpocznie się XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju. Sprzedaż biletów rusza 21 września – równolegle w kasie Teatru Powszechnego, online i w biletomacie.
więcej
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 31 PAŹDZIERNIKA 2021

„Cztery pory roku” – wernisaż wystawy

Muzeum w Łowiczu zaprasza na wystawę „Cztery pory roku”: malarstwo słuchaczy Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wernisaż już 1 października o godz. 14.00 (wejście od ul. 3 Maja – piwnice). Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do końca października.
więcej
7 PAŹDZIERNIKA 2021 - 2 LISTOPADA 2021

„Wieloformy. Brama” – wystawa

Wystawa „Wieloformy. Brama” będzie jednym z wydarzeń XII Festiwalu Szaloma Asza. Wernisaż odbędzie się 7 października 2021 r. o godz. 18.00 w Galerii Okno na Sztukę Kutnowskiego Domu Kultury.
więcej
do 19 PAŹDZIERNIKA 2021

„W kadrze i dymku” – konkurs wiedzy o komiksie!

Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu ogłasza konkurs skierowany do zainteresowanej tematyką komiksów młodzieży klas VI-VIII szkół podstawowych i szkół średnich z terenu powiatów: sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego.
więcej
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 3 LISTOPADA 2021

Wystawa Uczniów Liceum Sztuk Plastycznych

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli serdecznie zaprasza na wystawę prac Uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli pt: „Kompozycje plastyczne zrodzone z inspiracji twórczością Cypriana Kamila Norwida i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego”.
więcej
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 6 LISTOPADA 2021

Wystawa Mirosława Sasina „Portrety i pejzaże”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Tuwima w Brzezinach nie zwalnia. Tym razem zaprasza Państwa do swojej placówki na wystawę Pana Mirosława Sasina pod tytułem „Portrety i pejzaże”.
więcej
16 PAŹDZIERNIKA 2021

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „5 minut dla oberka”!

Łódzki Dom Kultury zaprasza na Finał Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 minut dla oberka”, który odbędzie się 16 października!
więcej
do 1 GRUDNIA 2021

Pamiętnikarsko-literacki konkurs dla seniorów!

Dom Literatury w Łodzi zachęca wszystkich seniorów i seniorki do wzięcia udziału w konkursie pamiętnikarsko-literackim „Moja Łódź”. Jedynym wymogiem konkursowym jest wiek 60+.
więcej
4 PAŹDZIERNIKA 2021 - 30 PAŹDZIERNIKA 2021

„Merry Christmas 2021” – Ogólnopolski Konkurs Poezji

Organizator Grupa Literacka „Forum Literackie 24/7” działająca przy Stowarzyszeniu zwykłym Ir A Artemente w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poezji „Merry Christmas 2021”.
więcej
do 20 PAŹDZIERNIKA 2021

Wieluń pędzlem malowany – konkurs!

Wieluński Dom Kultury ogłosił konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych Ziemi Wieluńskiej. Zadanie polega na stworzeniu pracy plastycznej przedstawiającej wizerunek miasta Wieluń: pejzaż, ulica, charakterystyczne budynki, miejsca ważne dla autora pracy.
więcej
do 5 LISTOPADA 2021

Festiwal piosenki ŚPIEWASIE 2021

Sieradzkie Centrum Kultury ogłosiło konkurs wokalny dla dzieci i młodzieży reprezentujące szkoły/domy kultury z terenu powiatu sieradzkiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 listopada.
więcej