Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
do 30 CZERWCA 2022

„Moja Przygoda w Muzeum” – konkurs

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do wzięcia udziału w XLIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.
więcej
31 MARCA 2022 - 31 LIPCA 2022

Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi wspólnie z Fundacją Signum zaprasza na wernisaż wystawy Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego, który odbędzie się 31 marca o godzinie 18:00.
więcej
8 KWIETNIA 2022 - 12 CZERWCA 2022

„Napoleon I Bonaparte w 215. rocznicę utworzenia Księstwa Warszawskiego" – wystawa

Muzeum w Łowiczu zaprasza na otwarcie wystawy „Napoleon I Bonaparte w 215. rocznicę utworzenia Księstwa Warszawskiego. Wystawa z kolekcji Edwarda Grobelnego z okazji 115-lecia Muzeum Łowiczu."
więcej
do 31 LIPCA 2022

„Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego” - nowa wystawa w CMWŁ

Sztuka wymykająca się schematom – wystawa poświęcona twórczości Antoniego Starczewskiego w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. 
więcej
30 MARCA 2022 - 10 CZERWCA 2022

Wystawa „Portret Kobiety” w Zakopanem

30 kwietnia w kawiarni Kmicic w Zakopanem odbędzie się wernisaż wystawy „Portret Kobiety”, na którym swoje prace zaprezentują wyjątkowe kobiety. Jedną z nich będzie Pani Ewa Świderek – rzeźbiarka ludowa ze Skierniewic. Polecamy!
więcej
14 MAJA 2022 - 30 LIPCA 2022

„Amerykański sen Czesława Czaplińskiego” – wystawa fotografii

Łódzki Dom Kultury zaprasza na wyjątkową wystawę fotografii Czesława Czaplińskiego.
więcej
29 KWIETNIA 2022 - 31 MAJA 2022

„Madonna w sztuce ludowej” – wystawa

W EtnoGalerii znajdującej się w Łódzkim Domu Kultury od dziś możemy podziwiać kolejną wystawę współczesnej rzeźby ludowej artystów z województwa łódzkiego.
więcej
12 MAJA 2022 - 24 LIPCA 2022

„Słownik ukrainizmów. Interpretują polscy i ukraińscy ilustratorzy"

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi i Łódź Design Festival zapraszają na wystawę „Słownik ukrainizmów. Interpretują polscy i ukraińscy ilustratorzy" / "Словник українізмів. Інтерпретація польських та українських ілюстраторів"
więcej
5 MAJA 2022 - 31 MAJA 2022

„Pasja z klasą, czyli wypalanie w drewnie” – wystawa

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wystawę pt. „Pasja z klasą, czyli wypalanie w drewnie” autorstwa Krzysztofa Skubika.
więcej
14 MAJA 2022 - 24 LIPCA 2022

„Urok dawnego gabinetu stomatologicznego” – wystawa

Wystawa „Urok dawnego gabinetu stomatologicznego”, na której zaprezentowane zostaną zbiory z Muzeum Stomatologii w Częstochowie to podróż w czasie, dzięki której odkryjemy jak wyglądały gabinety stomatologiczne i higiena jamy ustnej przed laty.
więcej
do 8 CZERWCA 2022

Turniej Wiedzy o Regionie!

Dom Kultury w Łęczycy oraz PTTK Oddział w Łęczycy zapraszają do udziału w VII Turnieju Wiedzy o Regionie! W Turnieju udział wziąć mogą starsze klasy szkół podstawowych i klasy szkół średnich z powiatu łęczyckiego.
więcej
do 7 PAŹDZIERNIKA 2022

III Międzynarodowy Konkurs Malarstwa Dziecięcego

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza do wzięcia udziału w III Międzynarodowym Konkursie Malarstwa Dziecięcego im. Asi Kowalczewskiej, lekarza pediatry i pasjonatki malarstwa pod hasłem „Moja rodzina, mój dom, mój kraj”.
więcej
do 10 PAŹDZIERNIKA 2022

II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Muzeum w Łowiczu zaprasza twórców ludowych oraz artystów inspirujących się wycinanką ludową do udziału w konkursie II TRIENNALE WYCINANKI LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO.
więcej