Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
do 30 WRZEŚNIA 2021

Konkurs Fotografii Teatralnej

Konkurs Fotografii Teatralnej Organizowany jest od 2015 roku i umożliwia prezentację różnych języków twórców zajmujących się fotografowaniem teatru. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad 600 fotografów! Do tegorocznej edycji można zgłaszać prace wykonane między 1 września 2020 a 31 sierpnia 2021. Na laureatów czekają nagrody finansowe. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2021.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
10 CZERWCA 2021 - 29 SIERPNIA 2021

INDYWIDUUM - wystawa

10 czerwca o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Brzezinach odbędzie się wernisaż wystawy zbiorowej "INDYWIDUUM". Motywy, jakie pojawiają się w pracach artystów zaprezentowanych na wystawie, zarówno w technice collage jak i w obrazach malarskich są połączeniem wielu bardzo odmiennych elementów, zawsze będących wyrazem indywidualności każdego z twórców. Znajdziemy tu w zasadzie wszystko od fascynacji światem, euforii, piękna, brzydoty, niepokoju, przestrzeni pozaziemskiej do fragmentarycznych przedstawień ideałów postaci ludzkiej z cywilizacji starożytności.
więcej
do 20 WRZEŚNIA 2021

„5 MINUT DLA OBERKA” – edycja 2021

Łódzki Dom Kultury zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Tańca Ludowego im. Jacka Lewandowskiego „5 MINUT DLA OBERKA”. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 20 września.
więcej
11 CZERWCA 2021 - 30 WRZEŚNIA 2021

„25 pułk piechoty w Piotrkowie. W 100. rocznicę przybycia do miasta”

W tym roku obchodzimy 100. rocznicę przybycia 25 pułku piechoty do trybunalskiego grodu. Od 15 października 1921 roku Piotrków został miastem garnizonowym tej jednostki wojskowej. W Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim udostępniony zostanie duży zbiór zachowanych pamiątek i przedmiotów związanych z pobytem 25 pp w mieście. Wystawa zatytułowana została „25 pułk piechoty w Piotrkowie. W 100. rocznicę przybycia do miasta".
więcej
do 28 LUTEGO 2022

Nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w CMWŁ

11 czerwca rozpoczął się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W wydarzeniu mogą wziąć udział twórcy z całego świata, którzy w swojej pracy artystycznej wykorzystują medium tkaniny. Prace można zgłaszać do 28 lutego 2022 r.
więcej
do 31 LIPCA 2021

„Międzywymiarowe przygody Zuzy i Antka” – konkurs literacki

Biblioteka Miejska w Łodzi  zaprasza do udziału w konkursie literackim „Międzywymiarowe przygody Zuzy i Antka”. Termin nadsyłania prac upływa 31 lipca.
więcej
5 LIPCA 2021 - 27 SIERPNIA 2021

Wakacje w Piotrkowie Trybunalskim

Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, zaprasza w ramach akcji „Baw się latem” dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na bezpłatne warsztaty artystyczne.
więcej
16 CZERWCA 2021 - 30 LIPCA 2021

Brzechwa dzieciom - wystawa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do obejrzenia wystawy przygotowanej z okazji 55. rocznicy śmierci Jana Brzechwy. Na wystawie zobaczymy najstarsze i najnowsze wydania utworów Jana Brzechwy bogato ilustrowane przez najwybitniejszych grafików  - od Szancera i Butenki po współczesnych artystów książki dziecięcej.
więcej
do 13 SIERPNIA 2021

Wystawa „Malarstwo i ilustracje. Natalia Biegalska”

Do 13 sierpnia w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola prezentowana będzie wystawa prac Natalii Biegalskiej.
więcej
9 LIPCA 2021 - 31 SIERPNIA 2021

Korowód. Edward Dwurnik i widma historii

Muzeum Pałac Herbsta w okresie wakacyjnym zaprezentuje dzieła Edwarda Dwurnika, które wzbogaciły kolekcję Muzeum dzięki darowi profesora Romana Zarzyckiego. Ta wyjątkowa donacja stała się inspiracją do ponownego przyjrzenia się twórczości artysty w zderzeniu z tradycją polskiego malarstwa, z którą prowadził burzliwy dialog. Owo zderzenie to zarazem punkt wyjścia do refleksji nad naszymi narodowymi mitami, które Dwurnik krytycznie i ironicznie nieustająco eksplorował.
więcej
do 17 WRZEŚNIA 2021

Moja Fotogeniczna Łódź – konkurs

Fundacja im. Stanisława Liszewskiego zaprasza wszystkich uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich w Łodzi do udziału w konkursie „Moja fotogeniczna Łódź” popularyzującym wiedzę historyczno-geograficzną o mieście.
więcej
26 CZERWCA 2021 - 29 SIERPNIA 2021

"Fascynacje. Tkanina i malarstwo Ewy Szostak"

W Muzeum w Łowiczu do końca sierpnia prezentowana będzie wystawa „FASCYNACJE. Tkanina i malarstwo Ewy Szostak”. 
więcej
28 CZERWCA 2021 - 31 SIERPNIA 2021

„Dotrzyj tam przed wszystkimi" – wystawa

Od dziś w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zduńskiej Woli oglądać można wystawę „Dotrzyj tam przed wszystkimi" Magdaleny Rzeźniczak, która od 3 lat tworzy kolaże przede wszystkim analagowe.
więcej
do 28 SIERPNIA 2021

Wakacyjne zajęcia w Łódzkim Domu Kultury

Łódzki Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w wakacyjnych zajęciach. W ofercie m.in. kursy tańca, gimnastyka zdrowotna i zajęcia teatralne.
więcej
do 29 SIERPNIA 2021

Lato w mieście z Sieradzkim Centrum Kultury

Przedstawiamy Państwu wakacyjną ściągę wydarzeń organizowanych przez Sieradzkie Centrum Kultury.
więcej
2 LIPCA 2021 - 29 SIERPNIA 2021

Muzyczne Lato w Aleksandrowie Łódzkim

Zaczyna się dziewiąty sezon letnich koncertów w Aleksandrowie Łódzkim, które organizuje Partnerstwo na rzecz Aleksandrowa przy wsparciu finansowym Gminy Aleksandrów Łódzki. Na te spotkania czekają niecierpliwie cały rok miłośnicy dobrej muzyki.
więcej
7 LIPCA 2021 - 18 SIERPNIA 2021

Wakacyjne spotkania z rękodziełem

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zachęca do udziału w warsztatach rękodzieła. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania podstaw sztuki tkackiej, stworzenia polnej apteczki z lokalnych roślin leczniczych, ozdobić w tradycyjne wzory ludowe drobne narzędzia kuchenne czy namalować pejzaż.
więcej
9 LIPCA 2021 - 31 SIERPNIA 2021

Wystawa fotografii Radka Redmana Stępnia

„Łódź nieoczywista” - taki tytuł nosi wystawa fotografii Radka Redmana Stępnia. Zachęcamy do wzięcia udziału w wernisażu, który odbędzie się w najbliższy piątek oraz oglądania wystawy do końca wakacji.
więcej
do 3 WRZEŚNIA 2021

Tuwimowe rymowanie – konkurs!

Dom Literatury w Łodzi zaprasza młodych poetów (w wieku 12-18 lat) do wzięcia udziału w konkursie poetyckim. Zadaniem konkursowym jest napisanie wiersza inspirowanego twórczością Juliana Tuwima. 
więcej
do 9 SIERPNIA 2021

Ja i mój pupil – konkurs plastyczny

Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim zachęca mieszkańców do plastycznego przedstawienia swoich pupili. Termin nadsyłania prac upływa 9 sierpnia!
więcej
do 7 PAŹDZIERNIKA 2021

„Moje świata widzenie” – konkurs poetycki

Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi zachęcają do udziału w XIX Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla Młodych Twórców im. Zbigniewa Dominiaka „Moje świata widzenie”. Wiersze nadsyłać można do 7 października.
więcej
do 27 SIERPNIA 2021

„Filmowe wspomnienie z wakacji” – konkurs

Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował konkurs z myślą o wszystkich tych, którzy lubią nagrywać telefonem otaczający ich świat. Nagrajcie krótki filmik o swoich wakacjach, zbierzcie najwięcej lajków i wygrajcie sławę i pieniądze! Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 sierpnia.
więcej
23 LIPCA 2021 / 20 SIERPNIA 2021

Gry i zabawy z dawnych lat

Niewiele potrzeba, żeby się dobrze bawić! Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza wszystkie dzieci do gier i zabaw z dawnych lat!
więcej
do 14 SIERPNIA 2021

Bitwa pod Grunwaldem – prezentacje kopii obrazu

Do 14 sierpnia oglądać będzie można kopię obrazu Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki – niezwykłe dzieło Ireneusza Rolewskiego. Artysta kopię o wymiarach 10 m szerokości na 4,5 m wysokości malował 6 lat! Obraz prezentowany jest w starej, odnowionej ramie oryginału.
więcej
do 31 SIERPNIA 2021

Konkurs graficzny

MAIE w Łodzi zaprasza do współpracy młodych twórców! Konkurs polega na stworzeniu dla Muzeum bohatera marki, postaci mitycznego ptaka- feniksa. Feniks nawiązuje bowiem do jednego z najcenniejszy zabytków w zbiorach Muzeum. Jest to odkryty podczas prac wykopaliskowych w Tumie srebrny pierścień z łacińską inskrypcją: TOT VIVAS FELIX · QUOT VIVIT · TEPORA FENIX, co oznacza: “Obyś żył szczęśliwy, ile czasu żyje feniks”.
więcej
do 6 SIERPNIA 2021

„Zamki na piasku” – konkurs plastyczny

Kutnowski Dom Kultury ogłosił wakacyjny konkurs plastyczny „Zamki na piasku”! Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku 6-13 lat. Termin nadsyłania prac upływa 6 sierpnia.
więcej