Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
do 28 LUTEGO 2022

Nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w CMWŁ

11 czerwca rozpoczął się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W wydarzeniu mogą wziąć udział twórcy z całego świata, którzy w swojej pracy artystycznej wykorzystują medium tkaniny. Prace można zgłaszać do 28 lutego 2022 r.
więcej
do 28 PAŹDZIERNIKA 2021

XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – program

Przed nami wielkie święto teatru! 2 października rozpocznie się XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju. Sprzedaż biletów rusza 21 września – równolegle w kasie Teatru Powszechnego, online i w biletomacie.
więcej
do 19 PAŹDZIERNIKA 2021

„W kadrze i dymku” – konkurs wiedzy o komiksie!

Klub Miłośników Fantastyki „Sagitta” oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Sieradzu ogłasza konkurs skierowany do zainteresowanej tematyką komiksów młodzieży klas VI-VIII szkół podstawowych i szkół średnich z terenu powiatów: sieradzkiego, łaskiego i zduńskowolskiego.
więcej
do 1 GRUDNIA 2021

Pamiętnikarsko-literacki konkurs dla seniorów!

Dom Literatury w Łodzi zachęca wszystkich seniorów i seniorki do wzięcia udziału w konkursie pamiętnikarsko-literackim „Moja Łódź”. Jedynym wymogiem konkursowym jest wiek 60+.
więcej
4 PAŹDZIERNIKA 2021 - 30 PAŹDZIERNIKA 2021

„Merry Christmas 2021” – Ogólnopolski Konkurs Poezji

Organizator Grupa Literacka „Forum Literackie 24/7” działająca przy Stowarzyszeniu zwykłym Ir A Artemente w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poezji „Merry Christmas 2021”.
więcej
do 20 PAŹDZIERNIKA 2021

Wieluń pędzlem malowany – konkurs!

Wieluński Dom Kultury ogłosił konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych Ziemi Wieluńskiej. Zadanie polega na stworzeniu pracy plastycznej przedstawiającej wizerunek miasta Wieluń: pejzaż, ulica, charakterystyczne budynki, miejsca ważne dla autora pracy.
więcej
do 5 LISTOPADA 2021

Festiwal piosenki ŚPIEWASIE 2021

Sieradzkie Centrum Kultury ogłosiło konkurs wokalny dla dzieci i młodzieży reprezentujące szkoły/domy kultury z terenu powiatu sieradzkiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 listopada.
więcej