Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

Zoo Safari w Borysewie

Fot. ZOO Safari Borysew

W samym centrum Polski, w zachodniej części województwa łódzkiego, w Borysewie koło Poddębic i Uniejowa zaledwie 40 km od Łodzi, powstał ogród zoologiczny o pow. 26 ha, w którym można podziwiać bardzo rzadkie gatunki egzotycznych zwierząt z całego świata.
ZOO Safari w Borysewie zostało otwarte w 2008 roku. Na terenie ogrodu, który został urządzony w stylu przypominającym sawannę, zamieszkuje obecnie 600 zwierząt reprezentujących 100 gatunków z 5 kontynentów.

Ogród rozsławiły bardzo rzadko występujące zwierzęta o białym umaszczeniu: lwy, tygrysy bengalskie, wielbłądy, wilki polarne i kangury.  ZOObaczycie tu również żyrafy siatkowane, antylopy różnych gatunków, wielbłądy, bawoły indyjskie i afrykańskie, kilka gatunków zebr, strusie emu, nandu i afrykańskie,  bydło watussi i stepowe, kangury, tapiry, kilka gatunków  małp,  pumy, rysie, serwale, pantery, wilki, psy dingo, krokodyle, aligatory, lemury, żółwie, węże, pelikany, pawie, żurawie, ptactwo wodne i wiele innych gatunków.

Jedną z atrakcji są również przeprowadzane o stałych godzinach pokazowe karmienia zwierząt, gdzie na własne oczy można się przekonać o ich potędze. Koniecznie trzeba też zajrzeć do mini ZOO, gdzie małe kózki, owieczki czy króliczki czekają tylko na możliwość pogłaskania przez dzieci. Zwierzęta w zagrodzie są oswojone, przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi, więc w bezpieczny sposób dzieci i dorośli mogą obcować ze zwierzętami.

W ZOO Safari znajdują się również inne atrakcje, w tym m.in. ZOO Kolejka,i Cinecoaster 7D. Odwiedzający mają także możliwość popływania rowerami wodnymi w kształcie łabędzi i kaczorów w nowo oddanym kompleksie Świat Wodny o pow. 1,5 ha  z wyspami i pomostami oraz gastronomią.

Dla najmłodszych w ofercie znajdują się także dwie figlarnie: jedna klimatyzowana w namiocie sferycznym o pow. 900 m², a druga w plenerze.

Oferta obejmuje również grupy zorganizowane: przedszkola, szkoły, z zajęciami edukacyjnymi przeprowadzanymi zgodnie z podstawą programową, jak również eventy dla firm.

Turyści na pewno nie wyjadą głodni, gdyż na terenie znajduje się kilka punktów gastronomicznych, które w swojej ofercie mają pyszne dania z grilla, obiady domowe, a także przekąski i desery.

Zoo Safari w Borysewie to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają zwierzęta, kontakt z naturą i wspaniałą zabawę.

Adres: Borysew 25, 99-200 Poddębice

Cennik i szczegóły na stronie www.zoosafari.com.pl oraz Facebook: Zoo Safari

Adres

Borysew 25, 99-200 Praga

Kontakt

43 678 47 48