Kalendarium

od 27 LIPCA 2020

Złap się w muzealną sieć! – warsztaty online

Muzeum Regionalne w Bełchatowie zaprasza na wakacyjne warsztaty online. Linki do zajęć video będą się pojawiać na bieżąco w zakładce WAKACJE 2020 na  stronie internetowej muzeum (lewe menu).
więcej
od 15 STYCZNIA 2021

„Nowy porządek” – wystawa pokonkursowa i spacer 3D

W październiku pisaliśmy o ogłoszonym przez Poleski Ośrodek Sztuki ogólnopolskim konkursie artystycznym „Nowy porządek” skierowanym do artystów działających w dziedzinie instalacji, uwzględniającym sztukę nowych mediów i video-art. Dziś zapraszamy na pokonkursową wystawę nagrodzonych prac i spacer 3D po wystawie.
więcej
od 11 LUTEGO 2021

Centralne Muzeum Włókiennictwa znów otwarte!

Trzy wystawy czasowe, długo wyczekiwana wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej, warsztaty dla dzieci i dorosłych, oprowadzania kuratorskie i zwiedzanie z edukatorem – takie atrakcje czekają na zwiedzających w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi już od 11 lutego.
więcej
od 8 MARCA 2021

IRA zagra akustycznie na Dzień Kobiet!

Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza wszystkie Panie na koncert z okazji ich dnia – 8 marca, w Dzień Kobiet zostanie premierowo udostępniony link do nagrania akustycznego koncertu zespołu IRA.
więcej
od 28 WRZEŚNIA 2022

Warsztaty dla młodzieży w AOIA

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych rusza z warsztatami dla młodzieży: „Kreatywne pisanie” i „Zostań dziennikarzem”.
więcej
od 19 PAŹDZIERNIKA 2023

PORUSZENIA – nowy cykl zajęć w CMWŁ

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na nowy cykl zajęć tanecznych. Pierwsze zajęcia 19 października o g. 17.00.
więcej
od 2 PAŹDZIERNIKA 2023

Kody do Empik Go

Od października 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi dostępne są kody do Empik Go, dające dostęp do ponad 130 tys. audiobooków, ebooków, podcastów i komiksów.
więcej
25 PAŹDZIERNIKA 2023 - 24 MARCA 2024

Andrzej Zwierzchowski. Działania Archaiczne

Dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi, Andrzej Biernacki ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy "Andrzej Zwierzchowski. Działania Archaiczne".
więcej
do 11 MARCA 2024

Rawskie Klimaty 2024: Konkurs fotograficzny

Miejski Dom Kultury im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Rawie Mazowieckiej zaprasza mieszkańców Rawy Mazowieckiej oraz powiatu rawskiego do udziału w konkursie fotograficznym "Rawskie klimaty 2024: Zimowy urok miasta".
więcej
do 17 MARCA 2024

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Łódzki Dom Kultury zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa łódzkiego do wzięcia udziału w dwuetapowym konkursie modowym pn. „Modna gospodyni pięknym życie czyni. Inspiracje dziedzictwem kulturowym województwa łódzkiego”. Konkurs odbędzie się w lutym oraz marcu 2024 r. na terenie Łowicza, Rozprzy, Sieradza, Skierniewic (eliminacje lokalne) oraz Łodzi (finał).
więcej
do 31 MAJA 2024

Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy otrzymała dofinansowanie z programu Fundacji BGK „Skrzydła dla Mamy”. „Aktywna Mama = Szczęśliwa Rodzina” to projekt, którego realizacja rozpoczyna się w łęczyckiej bibliotece w połowie stycznia 2024 r.  i potrwa do końca maja 2024 r.
więcej
do 10 MARCA 2024

13. Ogólnopolski Konkurs na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory

Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory, który od  lat nierozerwalnie towarzyszy „Stacji Kutno” Festiwalowi Jeremiego Przybory. Prace nadsyłać można do 10 marca 2024 r.
więcej
do 15 MARCA 2024

Nabór zgłoszeń do 20. Ogólnopolskiego Festiwalu Jeremiego Przybory

6 kwietnia 2024 r. w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się „STACJA KUTNO 2024” – 20. Ogólnopolski Festiwal Jeremiego Przybory. Trwa nabór zgłoszeń.
więcej
do 21 CZERWCA 2024

„Moja Przygoda w Muzeum” – konkurs plastyczny

Muzeum Okręgowe w Toruniu serdecznie zaprasza do udziału w 45. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.
więcej
do 22 MARCA 2024

Wojewódzki Konkurs na Kartkę Świąteczną 2024

Łódzki Dom Kultury po raz kolejny ogłasza konkurs na stworzenie pracy plastycznej, związanej z tradycją wysyłanie kartek świątecznych z okazji Wielkanocy.
więcej
3 MARCA 2024 - 30 MARCA 2024

„MODA” nowa wystawa wydawnictwa „DWIE SIOSTRY”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach od 1 marca 2024 r. oglądać kolejną wystawę wydawnictwa „DWIE SIOSTRY”, tym razem ilustracji Katarzyny Boguckiej do książki pt. „MODA”.
więcej