Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego

Co roku w czerwcu w Świnicach Warckich odbywa się Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Łęczyckiego.
więcej

Powiatowy Piknik Stowarzyszeń w Bełchatowie

Powiatowy Piknik Stowarzyszeń to cykliczna impreza organizowana przez bełchatowskie starostwo. W jeden z wakacyjnych weekendów w centrum Bełchatowa zbierają się organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia, aby promować i przedstawiać swoją działalność statutową na rzecz lokalnej społeczności.
więcej

Sieradz Open Hair Festival

Sieradz Open Festival opiera się na niezwykle nowatorskim i niecodziennym pomyśle – zarówno amatorskim jak i profesjonalnym, kreatywnym fryzjerstwie, połączonym ze sztuką, modą, muzyką. Na festiwal składają się odbywające się w wielu punktach miasta parady, teatry, spektakle, instalacje, wystawy, koncerty czy warsztaty dla dzieci. Wszystkie wydarzenia są ogólnodostępne i niebiletowane.
więcej

Łódzki Festiwal Chóralny „Cantio Lodziensis”

Cantio Lodziensis to festiwal muzyki chóralnej odbywający się corocznie od 1998 roku w Łódzkim Domu Kultury. Ma charakter ogólnopolski i jest imprezą konkursową. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja chóralistyki jako formy wykonawczej, a także upowszechnianie bogatej, wartościowej literatury chóralnej obejmującej różnorodną stylistykę.
więcej

Light Move Festival – Festiwal Światła w Łodzi

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival to największy festiwal światła w Polsce, organizowany od 2011 roku. Łączy ze sobą dźwięk, kolor, światło i ruch. W ciągu 9 edycji rozwinął się w międzynarodowe, rozpoznawalne wydarzenie promujące Łódź jako miasto innowacyjne, wielokulturowe, przyjazne i otwarte.
więcej

Love Polish Jazz Festival w Tomaszowie Mazowieckim

Love Polish Jazz Festiwal to największa impreza muzyczna organizowana przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz największy festiwal jazzowy w Tomaszowie i regionie. Przez 3 wrześniowe dni miasto staje się stolicą polskiego jazzu.
więcej

Festiwal Muzyki Żeglarskiej i Turystycznej „Rawa gra szanty...i nie tylko”

Rawa Gra Szanty to prawdziwa żeglarska impreza nad Zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej. Porywająca muzyka i wpadające w ucho teksty sprawiają, że Festiwal corocznie trwa do późnych godzin nocnych.
więcej

Święto Róży w Kutnie

Święto Róży to niepowtarzalny wrześniowy weekend pachnący różami z niezwykle bogatą tradycją. Po raz pierwszy „Kutnowski Jarmark Różany” odbył się w 1975 roku i pod tą nazwą odbywał się aż do 1989 roku. W 1990 roku nazwę zmieniono na Święto Róży i pod tą nazwą funkcjonuje do dziś.
więcej